Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka

CyberMistrz. Bezpłatne szkolenia dla młodych wrocławian

CyberMistrz. Bezpłatne szkolenia dla młodych wrocławian
Zobacz więcej zdjęć »
Na jesieni tego roku we Wrocławiu rozpoczną się organizowane przez Fundację Inicjowania Rozwoju Społecznego bezpłatne szkolenia dla dzieci i młodzieży, podczas których młodzi wrocławianie będą mogli rozwijać swoje kompetencje cyfrowe.

Nauczyć się, jak bezpiecznie korzystać z Internetu, a także programować czy projektować. Już teraz można rezerwować miejsca!

 

Szkolenia służące rozwojowi kompetencji cyfrowych prowadzone będą w ramach realizowanego przez Fundację Inicjowania Rozwoju Społecznego projektu CyberMistrz. Na przestrzeni od 2020 do 2021 roku będą w nim mogli wziąć udział nie tylko młodzi wrocławianie. Także dorośli – pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej i Ośrodka Postaw Twórczych – uczestniczyć będą w zajęciach z zakresu informacji, komunikacji, tworzenia treści, rozwiązywania problemów i bezpieczeństwa w sieci.

Bezcenne zajęcia z programowania i projektowania dla dzieci i młodzieży

Pierwsze szkolenia dla dzieci i młodzieży zorganizowane zostaną na jesieni tego roku. W ramach bezpłatnych zajęć młodzi wrocławianie będą programować oraz projektować, nie tylko graficznie, ale też serwisy internetowe oraz gry mobilne. Szkolenia odbywać się będą w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Ośrodka Postaw Twórczych. Oprócz zajęć z programowania i projektowania, zaplanowane są także kursy w zakresie edukacji onlinekorzystania z cyfrowych usług na zaawansowanym poziomiekompetencji medialnychbezpiecznego zachowania w sieci oraz dostępności zasobów cyfrowych online. Każde ze szkoleń realizowane będzie w niewielkiej grupie albo online – w zależności od stanu zagrożenia epidemicznego. Uczestniczyć w nich będą mogli natomiast uczniowie wrocławskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Jedynym kryterium jest wiek: w momencie przystąpienia do projektu muszą mieć skończone 10, ale nieukończone 18 lat.

Rekrutacja dla dzieci i młodzieży do udziału w projekcie CyberMistrz

Rekrutacja dla dzieci i młodzieży ruszy na jesieni, natomiast już teraz otwarta jest rejestracja miejsc na wybrane szkolenia. Co istotne, syna lub córkę zapisać można na dowolną ilość zajęć, przy czym należy pamiętać, że każde ze szkoleń trwać będzie średnio 30 godzin. Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Wszystkie informacje na temat projektu CyberMistrz znajdują się na stronie www.cybermistrz.pl oraz na jego profilu na Facebooku. Można je również uzyskać we wrocławskim biurze Fundacji Inicjowania Rozwoju Społecznego przy ulicy Ruskiej 61/34 i pod numerem telefonu 71 724 22 98.

Organizatorem szkoleń jest Fundacja Inicjowania Rozwoju Społecznego. Chociaż założona w Poznaniu, od kilku już lat aktywnie działa na Dolnym Śląsku, wspierając w tym regionie szkoły, a obecnie udostępniając też wrocławianom, którzy znajdują się w trudnej sytuacji, tzw. mieszkania treningowe.

KONTAKT

Fundacja Inicjowania Rozwoju Społecznego – Biuro Projektów Wrocław
ul. Ruska 61/34, 50-079 Wrocław, tel.: 71 724 22 98

www.cybermistrz.pl | www.facebook.com/cybermistrz | www.firs.org.pl

* * * Projekt „CyberMistrz – rozwój kompetencji cyfrowych pracowników GOK-ów” współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ONE BOX

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »