Dom » Wnętrza

Czarter jachtów

Wakacje na Mazurach to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu inaczej niż dotychczas. Przepiękne krajobrazy, duża liczba jezior i mnogość atrakcji sprawia, że region ten staje się coraz większą atrakcją turystyczną.

Chętnie przyjeżdżają tutaj mieszkańcy stolicy, Wielkopolski, Łodzi, a nawet Małopolski.

Mazury to region niezwykle bogaty i cenny pod względem przyrodniczym. Znany jest szerszemu odbiorcy jako „Kraina Tysiąca Jezior”. No cóż, nie da się ukryć, że morfologia Mazur została ukształtowana podczas ostatniego zlodowacenia bałtyckiego, które miało miejsce ok 10 tys. lat temu. W ten sposób właśnie powstały słynne jeziora mazurskie z największym jeziorem w Polsce na czele (Śniardwy) oraz jeziorem o największej objętości w kraju (Mamry). Ponadto na terenie Mazur znajduje się wiele innych jezior, które przyciągają uwagę turystów i żeglarzy. Rejon Mazur znany jest ze swoich „wodnych zalet”. Chętnie przyjeżdżają tutaj pasjonaci żeglarstwa, wędkarstwa, sportów wodnych czy pływania. Jeziora mazurskie cechuje wysoka przejrzystość, a co za tym idzie niski poziom eutrofii, czyli żyzności.

Jedną z większych atrakcji regionu jest żaglowanie. Możemy wynająć jacht lub łódkę i na własnej skórze doświadczyć uroków tego zajęcia. Czarter jachtów to świetna propozycja dla tych, którzy pragną poznać tajniki żaglowania. Czarter jachtów uznawany są za propozycję jedynie dla bogaczy. No cóż nie da się ukryć, że wynajęcie łodzi wymaga od nas zaangażowania finansowego. Koszt wynajęcia waha się od kilkuset złotych do nawet tysiąca za dobę. Cena zależy od wielkości łodzi bądź jachtu oraz jego rodzaju. Jachty żaglowe są o wiele tańsze od ich motorowych, czyli napędzanych silnikiem mechanicznym odpowiedników.

Mazury to kraina, którą każdy z nas przynajmniej raz w życiu powinien odwiedzić.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

l.nowak1815

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »