Dom » Wnętrza

Czas na porządne sprzątanie

Czas na porządne sprzątanie
Zobacz więcej zdjęć »
Brudne okna, firany, porozrzucane przedmioty czy widoczny gołym okiem kurz - to tylko niektóre oznaki nieporządku. Utrzymanie czystości w domu jest trudnym zadaniem, ale możliwym. Wystarczy ułożyć odpowiedni plan sprzątania oraz zaopatrzyć się w potrzebne detergenty i niezbędne akcesoria...

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Dom powinien być oazą spokoju. Miejscem, które wprowadza w dobry nastrój. Podstawą harmonii jest porządek. Nawet najlepiej urządzone wnętrza wyglądają okropnie, kiedy są pozbawione ładu. Dlatego w utrzymaniu czystości tak ważną rolę spełnia systematyczność - wystarczy wyrobić w sobie kilka nawyków, takich jak np. odkładanie rzeczy na właściwe miejsce, czyszczenie blatów kuchennych po zakończeniu gotowania, czy regularne odkurzanie dywanów i ścieranie kurzu. Dzięki temu dom w krótkim czasie może wyglądać idealnie.

Odpowiednie akcesoria

Utrzymanie porządku jest niemożliwe bez posiadania odpowiednich akcesoriów. Mając pod ręką mop i ściereczki do wycierania kurzu, można bez trudu szybko posprzątać. Ciężko zachować czystość bez użycia odkurzacza, który pozwala dokładnie zebrać wszelkie zanieczyszczenia. 

- Na rynku dostępnych jest wiele modeli odkurzaczy. Najlepiej wybrać urządzenie, które będzie dostosowane do naszych potrzeb. - mówi Paulina Szczepaniak z firmy First, wyłącznego dystrybutora marki First Austria. - Odkurzacz jest przecież jednym z podstawowych urządzeń AGD w domu, dlatego wybierając to urządzenie warto zwrócić uwagę na: jego typ, moc silnika, siłę ssania oraz system filtracji. - dodaje Szczepaniak.

Podczas zakupu odkurzacza należy pamiętać o tym, że informacja o mocy odkurzacza nie jest równoznaczna z siłą jego ciągu. Zdarza się, że odkurzacz o mniejszej mocy jest wyposażony w wydajniejszą turbinę, dzięki czemu lepiej czyści zabrudzoną powierzchnię. Istotnym elementem jest także rodzaj filtrów, jakie posiada odkurzacz. W tym przypadku nie jest ważna ich ilość, ale powierzchnia. Do najlepszych rozwiązań zalicza się filtr HEPA, który zapewnia cichą pracę odkurzacza oraz wyprowadza na zewnątrz powietrze oczyszczone w 80-90%. Przy dużych powierzchniach i częstym sprzątaniu najlepiej wybierać odkurzacz energooszczędny o wysokiej sile ssącej, przynajmniej o 3-litrowej pojemności, wyposażony w filtr HEPA. Dobry odkurzacz powinien mieć ponadto rurę teleskopową wykonaną z metalu, duży zasięg pracy oraz schowek na akcesoria. Istotną rolę podczas porządków spełniają także czyszczące środki chemiczne, które pozwalają usunąć brud  z wszelkich powierzchni i jednocześnie je zabezpieczają. Co więcej, wprowadzają do pomieszczeń przyjemny zapach.

Podział obowiązków

Utrzymanie czystości w domu nie jest zadaniem przeznaczonym tylko dla gospodyni domowej - do porządków najlepiej zaangażować całą rodzinę. Warto przydzielić wszystkim domownikom codzienne obowiązki, dostosowane do ich wieku, aby bez trudu im podołali. Każdy powinien mieć przecież wyrobiony nawyk dbania o porządek wokół siebie. 

Odkurzacz FA 5505:
- atrakcyjny, nowoczesny design
- system filtrów HEPA
- rura obracana o 360o
- teleskopowa metalowa rura
- moduł kontroli mocy
- zwijacz kabla
- worek na kurz z tkaniny
- pojemność worka na kurz 3 litry
- wskaźnik zapełnienia worka
- moc: 1800W
- moc ssąca: 2600W
Akcesoria: 
- metalowa szczotka do podłóg
- końcówka szczelinowa 2w1

Cena: ok. 282 zł
Więcej informacji na stronie www.first-polska.com.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Publicon

Komentarze (1)

  • avatar
    panroman 2016-05-13 20:02:46

    Bez wątpienia warto zostawić to profesjonalistą - oni robią to dokładnie, bo to ich praca, my oszczędzamy swój czas:) W Łodzi polecam www.damart-sprzatanie.pl


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »