Dom » Wnętrza

Czas podsumowań – wnętrza w 2017 roku

Czas podsumowań – wnętrza w 2017 roku
Zobacz więcej zdjęć »
Już nie surowy styl, a ciepłe pomieszczenia. Między innymi to zaliczało się do najpopularniejszych wnętrzarskich rozwiązań 2017 roku. Jakie jeszcze trendy pojawiły się na rynku?

Mijający rok upłynął nam pod znakiem wielu ciekawych wydarzeń, również na rynku wnętrzarskim nie brakowało nowości. Popularny wcześniej surowy styl zaczął ustępować miejsca pastelowym kolorom, które ocieplają pomieszczenia. W modzie jest też większe wykorzystanie roślin jako elementów upiększających mieszkania. Ale to nie wszystko.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformy Link Buildingu 

Meble

W trendach mieszkaniowych nie zmienia się jedno – preferujemy coraz mniejsze mieszkania. Jak mówi raport Open Finance, deweloperzy budują mieszkania średnio o 7 metrów kwadratowych mniejsze niż kilka lat temu. Ten trend się utrzymuje, a razem z nim pojawiają się nowe wymagania w stosunku do mebli.  Efektem mniejszego metrażu jest nietypowych okuć meblowych i zabudowy na zamówienie. W mijającym roku królowały meble kompaktowe, które pozwalały nam zaoszczędzić dużo miejsca. – Na rynku istnieje wiele rozwiązań, które ułatwiają planowanie rozkładu pomieszczenia - mówi Jakub Malinowski, ekspert ds. okuć meblowych Häfele. – Najłatwiej zaoszczędzić miejsce w kuchni. Można zastosować specjalne szafki narożne, które do maksimum wykorzystają nawet niewielką ilość przestrzeni. Przykładem jest półka Nuvola, która dzięki oryginalnej budowie daje sobie radę z tą trudnością jaką jest narożnik – dodaje. Miejsce oszczędzamy również w salonie. Ponieważ stają się one coraz mniejsze, decydujemy się na rozwiązania, które ułatwią nam poruszanie się po pomieszczeniu. Duże pole do popisu daje garderoba, w której można schować składane deski do prasowania czy wieszaki. Wysoką szafę odpowiednio zagospodarować pozwoli nam pantograf.

 

Kolory

Według amerykańskiej korporacji poligraficznej Pantone, kolorem roku 2017 był Greenery, czyli zieleń z mocno zaakcentowanymi odcieniami limonkowo-żółtymi. Było to widoczne również we wnętrzarskich trendach. Stonowany kolor zielony, obok szarego denimu wiodły prym w wyborach Polaków. Szarości nie wyszły z mody i nie zanosi się na to, żeby miały nam się znudzić. Biel, która do tej pory była numerem jeden, zwłaszcza jeśli chodzi o zabudowę kuchenną, jest już przełamywana i oddaje pola innym kolorom.

 

Oświetlenie

Niezależnie od tego czy preferujemy oświetlenie sufitowe, lampy stojące czy naścienne – w tym roku prym wiodło oświetlenie LED. – Po pierwsze dlatego, że jest energooszczędne. Dzięki niemu wiele zostaje w naszym portfelu. Po drugie taśmy LED-owe, które są obecnie stosowane są łatwe w montażu i dają nam dużo możliwości. Mowa tu o taśmach LED Loox – mówi Jakub Malinowski. – Taką taśmę możemy zamontować nie tylko w pokoju, ale też w kuchni, gdzie oświetlimy strefę roboczą, czy w garderobie, gdzie dobrze sprawdzi się również jako dekoracja – dodaje. Standardem staje się już stosowanie oświetlenia LED w zabudowie meblowej. Nadaje to świeżości i intymnego nastroju. W naszych wyborach wnętrzarskich coraz bardziej zdajemy sobie sprawę z tego, że gra światłem może być naszym sprzymierzeńcem w udekorowaniu pomieszczenia i sprawieniu, że będzie wydawało się przytulniejsze i nowocześniejsze zarazem.

 

Dekoracje

W zgodzie z obecnie preferowanym stylem są wszelkiego rodzaju metalowe i szklane wykończenia. Na boczny tor został zepchnięty plastik, który w aktualnych trendach nie jest mile widziany. Jeśli chodzi o wzornictwo, to w nawiązaniu do wspomnianego już koloru Greenery – w modzie są teraz motywy wszelkiego rodzaju liści. Coraz częściej zdobią one obicia poduszek, ściany czy fotele. 

https://www.hafele.pl/pl/ Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PREXPERT

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »