Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Czechy - Praga z BumerangTravel.pl

Czechy - Praga z BumerangTravel.pl
Zobacz więcej zdjęć »
Czechy, państwo znajdujące się w Europie Środkowej, graniczące z Polską jest krajem, w którym na dobrą zabawę mogą liczyć ludzie w każdym przedziale wiekowym. Największą sławę Czechy zawdzięczają swojej stolicy, która od lat jest uznawana za jedną z najpiękniejszych stolic Europy.

Co roku w te tereny przyjeżdża ponad milion turystów, których przyciąga cudowna atmosfera tego tysiącletniego miasta. Miasto obfituje w niezliczona ilość muzeów, zabytków i galerii. Do największych atrakcji miasta zalicza się Zamek na Hradczanach i słynną Złotą Uliczkę. Każdy, kto widział Pragę, potwierdzi, że jest to jedno z najbardziej czarujących miejsc w Europie, zaczarowany świat gotyku i baroku (budowli w stylu romańskim, gotyckim, renesansowym i klasycznym), w którym zaklęta została przeszłość.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Kolejnymi atrakcjami godnymi uwagi są:  Most Karola i staromiejski rynek, na którym umiejscowione są liczne restauracje, puby, tawerny, bary i kluby (gdzie zabawy trwają do białego rana) stanowiące serce nocnego życia Pragi. Stolica nazywana jest również "Złotą Pragą", "miastem stu wież", "złotym okrętem na Wełtawie", "Matką Miast" lub "Sercem Europy". Miasto, swoim urokiem i klimatem czaruje zarówno turystów jak i jego rdzennych mieszkańców.

Praga jest miejscem pełnym zabytków, z różnych okresów swojej świetności. Dzięki poddaniu bez walki podczas działań w czasie II wojny światowej, stolica zachowała do dziś oryginalny urok i zabytki liczące kilkaset lat.  W 1992. roku zabytkowe centrum Pragi wpisane zostało na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Najbardziej znane zabytki czeskiej stolicy:
    * Zamek na Hradczanach wraz z gotycką katedrą Św. Wita, św. Wacława i św. Adalberta
    * Wyszehrad
    * Mala Strana
    * Rynek Starego Miasta
    * Josefov (dzielnica żydowska)
    * Klasztor Strahovski
    * Ratusz Staromiejski (XIV wiek) ze słynnym zegarem astronomicznym
    * Brama Prochowa
    * Kaplica Betlejemska
    * Klasztor Benedyktynów
    *  barokowy kościół św. Mikołaja z XVIII wieku
    * Most Karola

Wśród bogatej oferty turystycznej biura BumerangTravel.pl znajdują się oferty podróży do Czech. Serdecznie zapraszamy do rezerwacji on-line bądź telefonicznej - tanio, profesjonalnie, przyjemnie. BumerangTravel.pl - Twoje biuro podróżyRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Biuro podróży Bumerang
http://bumerangtravel.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »