Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Włochy - podróże z BumerangTravel.pl

Włochy - podróże z BumerangTravel.pl
Zobacz więcej zdjęć »
Włochy kraj położony w Europie Południowej na Półwyspie Apenińskim jest jednym z tych miejsc, które wprawia w ruch naszą wyobraźnię. Kraj przepysznej kuchni włoskiej, mafiozów, wina, słońca, śpiewów i tańców, oraz romańskich ruin sprawia iż...

[...]z roku na rok wzrasta liczbba turystów odwiedzająca te tereny.

Włochy mają wiele do zaoferowania swoim podróżnym. Czyste piaszczyste plaże, ciepłe wody Morza Tyrreńskiego, Jońskiego i Adriatyckiego sprawiają iż w sezonie jest tu "wysyp" turystów, który całymi dniami beztrosko wylegują się na miejscowych plażach.
Zimą zaś powodzeniem cieszą się góry Włoch - Alpy, które idealnie nadają sie do uprawiania sportów narciarskich. Północno - zachodnie części Włoch są idyllą dla koneserów kuchni i wszelkich miejscowych smakołyków.

Włochy od wieków stanowią centrum kultury i sztuki europejskiej. Znawcy i miłośnicy architektury znajdą w tym niezwykłym kraju tysiące budowli reprezentujących niemal wszystkie style i epoki. Wśród nich (najbardziej godne uwagi sa) znajdziemy m.in.: etruskie grobowce, greckie świątynie Agrigento, normańskie katedry Cefalú i Palermo, Forum Romanum, rzymskie Koloseum i najświetlniejsze gmachy renesansu.

Włochy należą do krajów najczęściej odwiedzanych przez turystów. Nic w tym dziwnego skoro znajdują się tu słynne miasta (będace wizytówką kraju) takie jak: Wenecja, Rimini, Florencja, Przym, Siena, Portofino, Neapol, Sorrento, Mediolan czy Piza, bogate w zabytki będace pozostałościami z czasów Imperium Rzymskiego, średniowiecza, renesansu, aż po okres baroku.

Światową sławą cieszą się przede wszystkim: Koloseum w Rzymie, Krzywa wieża w Pizie, Ruiny w Pompejach, bazylika w Asyżu, czy klasztor na Monte Cassino. Kraj posiada równiez unikatowe dzieła sztuki, zgromadzone w licznych galeriach, pałacach, muzeach i kościołach.

BumerangTravel.pl istnieje na polskim rynku turystycznym od 1998 r. Na początku swojej działalności nasza firma specjalizowała się w turystyce dla dzieci i młodzieży. W przeciągu 10. staliśmy się jednym z najbardziej cenionych pośredników turystycznych. Od początku naszego istnienia należymy do Krakowskiej Izby Turystyki.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 Włochy - oferty podróży BumerangTravel.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Biuro podróży Bumerang
http://bumerangtravel.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »