Rozrywka i wypoczynek » Rozrywka

Czekoladowe serce Poznania bije dla dzieci!

Goplana zaprasza najmłodszych na warsztaty do fabryki czekolady Poznań, w którego historię nieodłącznie wpisane jest ponad stuletnie dziedzictwo marki Goplana, zyskał nową atrakcję dla najmłodszych. We wrześniu, na terenie dawnej fabryki czekolady, wystartowały „Czekoladowe Warsztaty Goplana”.

Do udziału w czekoladowej przygodzie Goplana zaprasza zorganizowane grupy ze szkół i sześciolatki z przedszkoli codziennie, od poniedziałku do piątku, na godzinę 9.00 lub 12.00. Na uczestników czekają dwa programy warsztatowe, dostosowane pod względem trudności do dzieci w wieku 6-9 lat oraz 10-15 lat. W trakcie słodkich lekcji, uczniowie m.in. spotkają Czekoladowego Mistrza, zwiedzą dawną fabrykę, poznają odpowiedź na pytanie skąd się wzięła czekolada i spróbują różnych jej rodzajów, stworzą i udekorują  własną tabliczkę. Koszt udziału w spotkaniu to, w zależności od wieku dziecka, 40 lub 45 zł.

 

Nasze warsztaty to nauka przez zabawę. Zapewniamy dzieciom nie tylko atrakcyjną formę spędzenia czasu poza szkołą, ale przede wszystkim możliwość poznawania, doświadczania i przeżywania. Goplana, która od ponad stu lat nieodłącznie kojarzy się z tym miastem, ma bardzo bogatą historię. Warsztaty to najlepszy sposób na przekazanie wiedzy o cennym kulturowym dziedzictwie, jakim w Poznaniu jest niewątpliwie tradycja produkcji czekolady. Warto popularyzować ją także wśród najmłodszych, a przy tym trudno wyobrazić sobie przyjemniejszy dla dzieci produkt niż czekolada. – mówi Magdalena Bartczak z Manufaktury Goplana, pomysłodawczyni czekoladowych lekcji.

 

Zapach czekolady, który niegdyś unosił się nad miastem, dla wielu poznaniaków jest nieodłącznym elementem wspomnień z dzieciństwa. Projekt realizowany przez Goplanę to doskonała okazja, by z cenną tradycją naszego regionu zapoznać najmłodszych w kreatywny sposób.

 

Więcej informacji o projekcie oraz możliwość zapisania się na spotkania na www.goplanawarsztaty.pl.

Reportaż z warsztatów do zobaczenia tutaj: https://youtu.be/t5-OuLYYLe0 .

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

KMC

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »