Gospodarka » Maszyny

Częstochowska firma na gali konkursu "Innowacje dla Sił Zbrojnych RP"

2 marca 2016 r. w Centrum Konferencyjnym Wojska Polskiego w Warszawie odbyła się uroczysta gala podsumowująca II edycję konkursu "Innowacje dla Sił Zbrojnych RP". Częstochowski przemysł reprezentowała Drukarnia Golem 3D.

 
W konkursie organizowanym przez Wojskową Akademię Techniczną i Inspektorat Implementacji Innowacyjnych Technologii Obronnych współzawodniczyły koncepcje, pomysły i projekty na dowolnym etapie realizacji wdrożenia oraz gotowe produkty i rozwiązania, możliwe do zastosowania i wykorzystania w Siłach Zbrojnych RP. Wyłoniono najlepsze innowacyjne rozwiązania techniczne w dziedzinie obronności w 3 kategoriach: "indywidualna", "przemysł" i "nauka". Jako uczestnik konkursu z projektem "Zwiększenie wydajności Sił Zbrojnych RP poprzez polepszenie ergonomii środowiska pracy i służby przy użyciu technik skanowania 3D, modelowania 3D i druku 3D", Drukarnia Golem 3D została zaproszona, aby zaprezentować się na towarzyszącej gali wystawie osiągnięć naukowych.
 
Podejmowany w swoim projekcie zgłoszonym do konkursu temat optymalizacji ergonomii obiektów przy użyciu skanowania 3D i druku 3D, Drukarnia Golem 3D będzie promować także podczas VII edycji Dni Druku 3D, największej i najstarszej w Polsce imprezy branży druku 3D i skanowania 3D, która odbędzie się w dniach 10-11 marca 2016 r. w Kielcach. Na targowym stoisku Drukarni Golem 3D będzie można obejrzeć i dotknąć m.in. ergonomiczną nakładkę na mysz komputerową, egzoszkielet czy spersonalizowane względem użytkownika kijki do nordic walking. Ponadto pracownicy Drukarni zamierzają udowodnić, że nawet niewielkie wymiary komory roboczej drukarki 3D nie są żadnym ograniczeniem i zapowiadają zaprezentowanie efektownych, wielkogabarytowych wydruków, m.in. 1,5-metrowej długości makiety karabinu Barrett, nieco mniejszej makiety karabinu snajperskiego Bor czy makiety architektonicznej. 
 
Drukarnia Golem 3D pracuje na autorskich drukarkach Golem, zaprojektowanych przez częstochowianina, Michała Liberdę i wytwarzanych w Częstochowie. Jest to znaczący wyróżnik, jeśli chodzi o branżę druku 3D w Polsce, gdyż wiele polskich firm pracuje na drukarkach importowanych. 
 
VII edycja Dni Druku 3D odbędzie się w dniach 10-11 marca 2016 r., na terenie Hali G Targów Kielce, przy ul. Zakładowej 1. Drukarnia Golem 3D będzie prezentować się na stoisku G27. 
 
---
Drukarnia Golem 3D oferuje usługę druku przestrzennego, skanowania 3D, projektowania 3D parametrycznego i klasycznego. Doświadczenie w branży druku 3D zdobywamy od 2010 r. Pracujemy na drukarkach Golem, zaprojektowanych i wytworzonych w Polsce. Nasze usługi to gwarancja profesjonalizmu i wysokiej jakości. Swoją ofertę kierujemy do Klientów biznesowych oraz osób prywatnych. Poza realizacją zleceń oferujemy także nieodpłatną pomoc autorom nowatorskich projektów – Mecenat Druku 3D. Zespół Drukarni Golem 3D tworzą ludzie z pasją. Z pełnym zaangażowaniem podchodzimy zarówno do projektów komercyjnych, jak i non profit. Stale poszerzamy swoją wiedzę w kwestiach technicznych oraz nowinek na rynku.  
 
Dane kontaktowe:
Kinga Wolnik
Specjalista ds. Promocji i PR
media@g3d.eu
tel. 730 910 540

Drukarnia Golem 3D
Alfafiber Sp. z o.o.
ul. Solna 27
42-209 Częstochowa
www.g3d.eu
  


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Drukarnia Golem 3D

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »