Technologie » Komputery

Człuchowska drukarnia "Wybrzeże" inwestuje w system produkcyjny Konica Minolta

Człuchowska drukarnia "Wybrzeże" inwestuje w system produkcyjny Konica Minolta
Zobacz więcej zdjęć »
System bizhub PRO C5501 do produkcyjnego druku kolorowego umożliwi drukarni „Wybrzeże” skrócenie czasu realizacji zleceń i oferowanie klientom wysokiej jakości produktów cyfrowych w przystępnej cenie.

W sierpniu 2009 roku firma Konica Minolta wdrożyła system produkcyjny do druku kolorowego bizhub PRO C5501 w Przedsiębiorstwie Produkcyjno-Handlowo-Usługowym „Wybrzeże” z Człuchowa. Pomorskie PPHU Wybrzeże to działająca od 1993 roku rodzinna firma prowadzona przez Jarosława i Grażynę Lisieckich. Oferuje usługi w zakresie wielobarwnego druku offsetowego oraz produkcji cyfrowej. W związku ze wzrostem zleceń w zakresie produkcji niskonakładowej, drukarnia zdecydowała o inwestycji w wysokowydajny system cyfrowego druku w kolorze, umożliwiający tańszą i szybszą realizację tego typu prac. Ze względu na wcześniejsze pozytywne doświadczenia ze współpracy z firmą Konica Minolta – od 2006 roku w drukarni „Wybrzeże” działa system Konica Minolta bizhub C351 – wybór padł na oferowane przez tego producenta urządzenie bizhub PRO C5501 z wewnętrznym kontrolerem IC-408 EFI Fiery.

„Coraz większa liczba zleceń małych nakładów spowodowała konieczność zastosowania szybszych metod druku kolorowego,” mówi Jarosław Lisiecki, właściciel PPHU Wybrzeże. „Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów zdecydowaliśmy się na zakup urządzenia, które umożliwi realizację prac bardzo wysokiej jakości w przystępnej cenie i w krótszym czasie. Istotnym kryterium przy wyborze urządzenia była dla nas możliwość wykonywania zleceń na poczekaniu oraz stosowanie szerokiej gamy papierów do druku. Te wymagania spełnia bizhub PRO C5501 firmy Konica Minolta”.  

Bizhub PRO C5501 to wydajny produkcyjny system do kolorowego druku zaawansowanych projektów poligraficznych. Jest przygotowany do ciągłej realizacji dużych zleceń. Pracuje z prędkością 55 stron A4 na minutę w kolorze i w czerni. Obsługuje media w formacie do 330 x 487 mm i gramaturze od 64 do 300 g/m2. Umożliwia stosowanie papierów offsetowych. Wyposażenie systemu w polimeryzowany toner Simitri HD gwarantuje wyraźne odwzorowanie cienkich linii i najwyższą jakość obrazu. Wyjątkowo dokładną reprodukcję kolorów zapewnia opracowana przez firmę Konica Minolta technologia aktywnego przetwarzania cyfrowego S.E.A.D.

Wraz z instalacją systemu bizhub PRO C5501 firmy podpisały Kontrakt Obsługi Technicznej. Obejmuje on system zdalnej diagnostyki serwisowej CSRC, dzięki któremu Konica Minolta na bieżąco monitoruje stan techniczny urządzenia i zapewnia ciągłość jego pracy. Za pomocą systemu CSRC specjaliści serwisu Konica Minolta eliminują zawczasu przestoje związane z koniecznością uzupełnienia materiałów eksploatacyjnych lub wymianą elementu urządzenia. Dzięki temu drukarnia Wybrzeże może zagwarantować swoim klientom terminowość wykonywanych usług .

„Wdrożenie systemu bizhub PRO C5501 pozwoli nam zwiększyć rentowność zleceń w ramach cyfrowego druku niskonakładowego,” dodaje Jarosław Lisiecki. „Dzięki szerokim możliwościom urządzenia w zakresie druku na różnorodnych nośnikach będziemy mogli zaoferować klientom nowe rodzaje prac. System Konica Minolta pozwoli nam również wykonywać zlecenia na poczekaniu według potrzeb klienta. Liczę, że dzięki temu zwiększymy atrakcyjność naszej oferty i w efekcie podniesiemy liczbę klientów oraz pozyskamy tych bardziej wymagających.”

Na nowym systemie drukarnia Wybrzeże planuje realizować ok. 10 000 wydruków miesięcznie. Bizhub PRO C5501 będzie wykorzystywany przede wszystkim do druku wizytówek, folderów, teczek, plakatów, ulotek, naklejek, kalendarzy, katalogów, papierów firmowych oraz druku na folii. W przyszłości firma zamierza rozszerzyć współpracę. Z uwagi na pozytywne doświadczenia we współpracy z firmą Konica Minolta drukarnia rozważa kolejną inwestycję w system druku monochromatycznego.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »