Dom » Architektura

Czy budynek, w którym pracujesz jest bezpieczny dla zdrowia?

W pracy spędzamy zazwyczaj kilkadziesiąt godzin tygodniowo, a zmiany w społeczeństwie i wymiana pokoleń sprawiają, że coraz większą wagę przywiązujemy do otoczenia, jakie mamy w biurze.

Na to, czy dobrze czujemy się przebywając w danym budynku, mają wpływ takie czynniki jak na przykład: powietrze, materiały, woda, światło, ruch, komfort termiczny, akustyka i społeczność. Jak możemy sprawdzić, czy budynek w, którym mieści się nasza firma spełnia określone standardy?

Nacisk na zrównoważony rozwój i środowisko zawsze odgrywał ważną rolę dla Millikena, amerykańskiego producenta wykładzin, reprezentowanego na polskim rynku przez firmę AQINA. Zgodnie ze standardami WELL został zaprojektowany salon wystawowy tej firmy mieszczący się w Chicago. Jednym z podstawowych aspektów certyfikacji było na przykład upewnienie się, że showroom ma czystą, zdrową wodę pitną. To może wydawać się błahostką, jednak spójrzmy na to szerzej – doskonała woda z kranu oznacza również, że woda butelkowana nie musi już być przechowywana w showroomie, a wraz z nią stos pustych plastikowych butelek, które zawsze szybko napełniają kosz na śmieci!

 

WELL Building Standard uwzględnia szeroki wachlarz czynników, z których wszystkie działają równolegle. W tym przypadku nacisk kładziony jest na zrównoważony rozwój oraz zdrowie i dobre samopoczucie. Temat ten będziemy mogli zgłębić podczas 16. edycji OKK! design. W odpowiedzi na zaproszenie Marcina Zielińskiego, założyciela Aqiny, pojawi się na nim Kate Burnett, strategic marketing manager z firmy Milliken. Przeprowadzi ona prezentację pod tytułem „WELL Building Standard – przestrzenie komercyjne w zgodzie z naturą”.  Wydarzenie odbędzie się 9. września na Mysiej 3. Wystąpienie Kate Burnett rozpocznie się o godzinie 15:20. Więcej na: http://okkdesign.pl/  

 

Czym się różni WELL od innych certyfikatów?

 

WELL Building Standard ™ to wiodący globalny system oceny a zarazem pierwszy skoncentrowany  wyłącznie na tym, jak budynki i ich komponenty mogą poprawić komfort użytkowników oraz pozytywnie wpływać na zdrowie i samopoczucie. Wprowadzony w październiku 2014 roku, po upływie sześciu lat badań i rozwoju, WELL Building Standard stanowi najwyższą normę dla budynków, przestrzeni wewnętrznych i społeczności, które chcą wdrażać, weryfikować oraz mierzyć funkcje wspierające i poprawiające ludzkie zdrowie oraz dobre samopoczucie. WELL został opracowany dzięki połączeniu badań naukowych i medycznych oraz literatury na temat zdrowia, behawiorystyki, zdrowia i demografii. To pozwoliło ustalić normy w zakresie projektowania, budowy i zarządzania budynkami. WELL Building Standard przeszedł kompleksowy proces wzajemnej oceny eksperckiej, który obejmował trzy etapy – naukowy, praktyczny i medyczny.

 

***

Więcej:

 

http://www.aqina.eu/

Facebook: www.facebook.com/aqina.eu/

Instagram: www.instagram.com/aqina.eu/

 

http://okkdesign.pl/

Facebook: https://www.facebook.com/okkdesignPL/

Instagram: https://www.instagram.com/okk_design/

 

 

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

OKK!

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Za 1 dzień:
Gala Interaktywnych
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »