Kobieta, zdrowie, uroda » Ciało

Czy czeka nas plaga otyłości?

Polacy są w czołówce najszybciej tyjących Europejczyków. Z otyłością walczy co czwarta osoba, a według prognoz Światowej Organizacji Zdrowia, w ciągu 15 lat z problemem zbyt dużej masy ciała będzie borykać się ponad połowa kobiet i aż trzy czwarte mężczyzn. Warto więc już dziś zadbać o zdrowie.

Otyłość nie jest ograniczona do konkretnej grupy społecznej. Dotyka ona zarówno dzieci, dorosłych jak i osoby starsze. Za głównych winowajców uznaje się złą dietę i brak aktywności fizycznej.
Osoby w wieku 30-45 lat przyznają, że jedzą szybko i niezdrowo. Tylko 11 % z nich poświęca na posiłek więcej niż 30 minut. Często rezygnują z jedzenia warzyw i owoców na rzecz potraw mięsnych. Po przekąski w postaci snacków i słodyczy, sięgają często, nawet kilka razy w ciągu dnia. Brak ruchu jest wpisany w ich tryb życia, a wszelkie formy aktywności fizycznej wykonują tylko w czasie wolnym, którego mają coraz mniej.

Jest to o tyle zatrważające, że takie wzorce przejmują od rodziców najmłodsi, nieświadomie skazując się już na starcie na problemy natury zdrowotnej, czy psychologicznej. Osoby otyłe, w tym dzieci, często spotykają się z brakiem akceptacji, odrzuceniem przez rówieśników, a nawet depresją. To z pewnością nie pomaga w zmianie złych nawyków.

Najważniejszy pierwszy krok

Osoby, które cierpią na otyłość często mają problem z podjęciem decyzji o zmianie stylu życia. Może to wynikać z obawy przed porażką, braku motywacji lub wiary w to, że cokolwiek da się zmienić lub z przyzwyczajenia do obecnego stanu rzeczy. Mimo wszystko da się schudnąć i wiele osób potrafi to zrobić. Jak zapewnia dietetyk z firmy Havac Sp. z o.o. - Anna Pasternak-Winiarska – „wcale nie musi to być takie trudne”.

Zmiana stylu życia, w tym wyrobienie sobie dobrych nawyków żywieniowych skutecznie wpłynie na zmianę masy ciała oraz poprawę samopoczucia. Osoby, które zrzuciły kilogramy podkreślają, że zauważają zmianę w postrzeganiu ich przez osoby z otoczenia. Nie czują, że są odbierani jak ociężali, wymagający specjalnego traktowania, ale jako osoby energiczne, zmotywowane i pewniejsze siebie.

Pan Marcin, który ponad rok temu, pod czujnym okiem profesjonalisty zaczął proces odchudzania, wspomina - „Zacząłem planować i sam przygotowywać swoje posiłki. Od tego czasu jem 5 razy dziennie i dbam o jakość tego jedzenia. Dodatkowo regularnie jeżdżę rowerem. W efekcie musiałem wymienić całą garderobę, bo schudłem 25 kg."

Dieta odchudzająca nie musi być katorgą

„Pierwszym krokiem w stronę zmniejszenia masy ciała jest zmiana nawyków żywieniowych i zbilansowana dieta. Czasami jednak, ze względu na błędy żywieniowe z przeszłości (ciągłe podjadanie, jednorazowe spożywanie dużych objętości jedzenia), może być to szczególnie trudne. Wtedy możemy wspomóc się środkami, które w bezpieczny sposób pozwolą ograniczyć ilość spożywanego pokarmu i zaspokoją uczucie głodu, bez dodatkowych kalorii. Do tego celu wykorzystuje się na przykład preparaty zawierające alginian sodu, czyli skoncentrowany wyciąg z alg morskich, które wypełniają żołądek dając uczucie sytości” – radzi Anna Pasternak-Winiarska.

Jak pokazują badania, wspomaganie procesu odchudzania w ten sposób daje doskonałe rezultaty, bo aż o 20 % zwiększa się szansa na skuteczne schudnięcie i utrzymanie nawyków zdrowego żywienia.

„Jeśli zdecydujemy się na zastosowanie wspomagaczy, bierzmy pod uwagę tylko naturalne, sprawdzone produkty, które stosowane według zaleceń producenta są bezpieczne dla naszego organizmu” – dodaje Anna Pasternak-Winiarska.

Obecnie popularnym produktem wspomagającym odchudzanie jest Alginat CM3. Pochodzący naturalnych składników wyrób medyczny, który z racji tego, że ma w składzie tylko produkty roślinne, nie zawiera glutenu i laktozy, może być stosowany zarówno przez wegan jak i osoby na diecie bezglutenowej oraz z nietolerancją laktozy. Warto zwrócić uwagę na fakt, że jego działanie zostało potwierdzone badaniami.

Zmieniaj życie na zdrowsze

Jeśli jednak marzymy o tym, żeby na stale zatrzymać masę ciała pod kontrolą, konieczna jest trwała zmiana nawyków żywieniowych i zadbanie o aktywność fizyczną. Dlatego jak mantrę powtarzamy zasady, które każdy z nas powinien wziąć sobie do serca:

 

 • Przede wszystkim uwierz w siebie i w to, że potrafisz zmienić życie na zdrowsze
 • Jedz regularnie - 3 główne i 2 dodatkowe posiłki w ciągu dnia
 • Jedz warzywa - 5 porcji dziennie i owoce - 3 porcje dziennie
 • Dbaj o to, by Twoje posiłki były zróżnicowane i zbilansowane, czyli zawierały odpowiednią ilość węglowodanów, białek, tłuszczów
 • Ograniczaj spożycie cukru i soli, zamiast nich możesz wykorzystać naturalne przyprawy, np. świeże i suszone zioła
 • Pij wodę – przynajmniej 2 litry dziennie
 • Poświęć czas na aktywność fizyczną, przynajmniej godzinę dziennie - może to być nawet zwykły spacer z psem

 Konsultacja:

Mgr Anna Pasternak-Winiarska, dietetyk współpracujący z firmą Havac Sp. z o.o.

Havac Sp. z o.o. oferuje rozwiązania z obszaru Odnawialnych Źródeł Energii, jak i rozwiązania wspierające zachowanie zdrowia. Konsekwentnie dąży do tego, aby minimalizować negatywny wpływ działalności człowieka na środowisko, jednocześnie dostarczając produkty, które wspomagają proces odnowy organizmu w trudnym i szybkim tempie współczesnego życia. Produkty oferowane przez Havac Sp. z o.o. to m.in.:

Alginat CM3 - naturalny sposób na nadwagę. Wyrób medyczny, który powoduje uczucie sytości i najedzenia. Stosowany jest w dolegliwościach związanych z otyłością. Od wielu lat z powodzeniem odchudził miliony użytkowników w Europie.  Pierwszy taki produkt na rynku, odpowiedni do stosowania dla wegan, wegetarian oraz osób z cukrzycą i nietolerancją glutenu. (www.cm3.com.pl)

Dr Bocian  - zestawy suplementów dla osób, które chcą dobrze przygotować swoje organizmy do ciąży i zapłodnienia (www.drbocian.pl)

Źródła:

 

 1. WHO prognosis, prediction study 'for obesity
 2. DKV Report 2015
 3. Podwójnie zaślepione, krzyżowe badanie kliniczne z randomizacją i kontrolą placebo, mające zbadać efekt uczucia sytości wywoływany przez preparat Alginat CM3. Willmen et al. Der Hausarzt, 13, 67, 2002, Ley F, Prueckner S, Reineke T, Willmen HR, Aktuel Ernaehr 27, 343, 2002
 4. Znaczna redukcja wagi dzięki stymulacji ośrodka sytości. Randomizowane, podwójnie zaślepione badanie z kontrolą placebo.Willmen H-R, Ley F, Prueckner S. Der Allgemeinarzt, 24, 1464-1468, 2002
 5. Randomizowane, podwójnie zaślepione, krzyżowe badanie kliniczne z kontrolą placebo, oceniające skuteczność preparatu Alginat CM3, jeśli chodzi o wpływ na ilość spożywanej żywności i zmniejszenie apetytu, Ley F, Prueckner S, Willmen HR Aktuel Ernaehr 28, 330, 2003

 

  Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Havac Sp. z o.o.
http://cm3.com.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »