Dom » Ogrody

Czy grill gazowy wyprze grilla węglowego?

Podstawowe różnice między grillem węglowy a gazowym - co wybrać?

Coraz więcej się mówi i piszę o używaniu grilli gazowych, w naszych polskich ogródkach i tarasach. Czy grill może być czymś więcej niż urządzeniem na węgiel na którym przygotowujemy kiełbaski?

W ofertach wielu sklepów pojawiają się coraz częściej przeróżne urządzenia, różnej wielkości i z różnych materiałów o tajemniczo brzmiącej nazwie grill gazowy. Dla większości z nas grill kojarzy się z większym, bądź mniejszym przedmiotem z rusztem na którym grillujemy kiełbaski i karkówkę. Grill węglowy bo o nim mowa posiada różnego rodzaju udogodnienia w postaci pokrywy czy komina do rozpalania. Każdy z nas z pewnością uczesniczył w rozpalaniu grilla węglowego, często ze względu na trudność w rozpaleniu używana była "niezdrowa" rozpałka a proces ten zajmował dużo czasu, już nie mówiąc o otrzymaniu temperatury dostosowanej do grillowania. Smak potrwa z grilla węglwego kojarzy z pewnością każdy, odymione mięso, przesiąknięte "aromatem" rozpałki.

W tym miejscu rodzi się pytanie - czym różni się grill gazowy od grilla węglowego - przede wszystkim szybkim sposobem rozpalenia, grilla rozpalamy w 20 sekund przekręcając pokrętła i wciskając zapalarkę, ledwie po kilku minutach grill osiąga temperaturę porządaną do przygotoowania steka z wołowiny. Wiele osoób zastanawia się nad smakiem, czy znacząco różni się od tego z grilla węglowego? Tu odpowiedź jest prosta, w przypadgu grilla gazowego grillujemy temperaturą i uzyskujemy smak przygotowanej potrawy, a nie wątpliwy "aromat" rozpłaki.

Czy te dwie róznice przekonają miłośników grillowania na węglu?

Jeśli to za mało należy bliżej przyjrzeć się grillom gazowym. Większość modeli wyposażonych w podwójne pokrywy oraz wydajne palniki, umożliwia korzystanie z grilla równiez w zimie. Tak więc grill gazowy przestaje być tylko urządzeniem sezonowym, a całorocznym. Dodatkowe funkcje jak palnik boczny, który stanowi namiastkę kuchenki w grillu, na której możemy przygotować sos, ugotować ziemniaki czy przysmażyć cebulkę na maśle. Wyższe modele grilli gazowych podsiadają również w standardzie rożno obrotowe wraz z dodatkowym palnikiem, stanowiąc tym samym prawdziwą kuchnię ogrodową. Czy miłośniką grillowania na powietrzu trzeba czegoś więcej?


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Plejady24

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »