Technologie » Internet

Czy naprawdę znam angielski?

Znajomość języka angielskiego wymagana jest już niemalże wszędzie. Większość z nas uważa, że zna go co najmniej na poziomie komunikatywnym. Ale czy to wystarczy? Niestety nie!

Co zrobić gdy nie wchodzi w rachubę kurs językowy a chcielibyśmy poszerzać swoją wiedzę lub jej nie zatracić - co dzieje się w przypadku osób, które nie maja stałego kontaktu z językiem.

Odpowiedź jest bardzo prosta - czytać! Księgarnie językowe oferują ogromną gamę książek dla osób na różnych poziomach, to rozwiązanie ma jednak to do siebie, że słownictwo użyte w tej literaturze niekoniecznie jest tym, które przyda nam się w pracy czy w podróży. Wtedy najlepiej jest sięgnąć do serwisów informacyjnych.

Internet pełen jest stron w obcych językach, najlepiej jednak byłoby by strony te zawierały informacje znajdujące się w obrębie naszych zainteresowań,więc jeśli planujesz emigracje na przykład do Wielkiej Brytanii a twój angielski nie jest na najlepszym poziomie a wiedza na temat lokalnych wydarzeń społecznych, gospodarczych czy politycznych na jeszcze niższym sięgnij po artykuły z portalu, który publikuje informacje, które w przyszłości mogą się okazać przydatne. Jeśli nie planujesz wyjazdu do żadnego z anglojęzycznych krajów poszukaj prasy pisanej po angielsku ale dotyczącej regionu, który cię interesuje.

W internecie jest również wiele stron z informacjami z polskiej sfery biznesu i ekonomii, wtedy wystarczy wpisać w wyszukiwarce hasła typu: news from Poland, Polish news czy choćby business weekly a do wyboru będziemy mieli mnóstwo opcji. Warto jest przeczytać choć jeden artykuł dziennie, zapisać nieznane nam słówka a po miesiącu nasz słownik wzbogaci się o kilkanaście do kilkadziesiąt nowych słów. Zamiast korzystać z polskich portali warto zmienić zwyczaje a na pewno wyjdzie nam to na korzyść. Nie masz chęci notować słówek? Nie musisz!Nauka kontekstowa jest równie dobrym sposobem na zdobywanie nowego słownictwa, nie wymaga ona zaglądania do słownika czy zapisywania każdego ze słów a następnie powtarzania go aż do skutku. Nauka polegająca na wnioskowaniu o znaczeniu słów na podstawie kontekstu pomaga zbudować dość szeroką gamę nowego słownictwa bez szczególnego wysiłku, wystarczy,że dane słówko czy wyrażenie powtórzy się w artykule kilkakrotnie byśmy mogli je zapamiętać.Samo zapamiętanie jednak nie jest wystarczające. Należy włożyć w  naukę troszkę więcej wysiłku i nowo poznane słowa jak najszybciej starać się wprowadzić w użycie, czy to w rozmowie z native speakerami lub innymi obcokrajowcami, z którymi komunikujemy się po angielsku.Dodatkowym atutem czytania po angielsku jest fakt iż czynność ta wyrabia nawyk myślenia w języku angielskim.Częste i systematyczne czytanie anglojęzycznych tekstów pozwala nam zastąpić nawyk myślenia  po polsku na myślenie po angielsku co pomaga uzyskać naturalną płynność najpierw w czytaniu a następnie w komunikowaniu się w obcym języku.

Jak czytać portale informacyjne po angielsku? Pierwszym zasadniczym krokiem powinno być dopasowanie lektury do naszego poziomu.Wyszukaj kilka serwisów www a następnie wybierz ten, który najbardziej ci odpowiada. Z czasem możesz zwiększać ilość czytanych artykułów a następnie piąć się na następne poziomy.Nie wybieraj zbyt banalnych ani zbyt trudnych. Zbyt łatwe mogą sprawić, że nie będziesz widział powodu dla którego miałbyś spędzać tych kilka chwil na czytaniu niusów a zbyt trudne mogą cię łatwo zniechęcić i sprawić, że nie zdążysz sobie nawet wyrobić nawyku regularnego czytania. Rozpocznij od krótszych tekstów i dopiero  później przechodź do tych dłuższych, bardziej skomplikowanych.Czytanie newsów w języku angielskim jest przydatne z kilku powodów. Po pierwsze tego typu publikacje odzwierciedlają nowoczesny język potoczny. Ile razy słyszeliśmy historię, że ktoś po kilku latach nauki języka pojechał do kraju gdzie jest on językiem oficjalnym i nie mógł się porozumieć.

Czytanie wiadomości pomaga uniknąć tego rozczarowania. Poza tym czynność ta pozwala nam być na bieżąco z wydarzeniami na świecie, możemy dowiedzieć się więcej na temat konkretnej sfery życia a także nierzadko znaleźć pracę, wynająć mieszkanie w kraju, do którego mamy zamiar się przenieść.Nie trwoń więc czasu. Szlifuj swoje umiejętności czytając po angielsku!Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

edytamroz86

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »