Firma » Finanse

Czy płatności kryptowalutowe są dla każdego?

Czy płatności kryptowalutowe są dla każdego?
Zobacz więcej zdjęć »
Kryptowaluty zyskują na popularności nie tylko wśród inwestorów, ale również w codziennym życiu.

Możliwość płacenia kryptowalutami za towary i usługi staje się coraz bardziej dostępna i coraz łatwiejsza. Czy kryptowaluty mogą być użyteczne dla zwykłego człowieka, który nie jest inwestorem? Zdecydowanie tak. Kryptowalutami można zapłacić nawet za zakupy w warzywniaku.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Wiele miejsc na świecie, w tym w Polsce, akceptuje już kryptowaluty jako formę płatności. W ten sposób można płacić w internecie, np. za elektronikę czy biżuterię. Coraz częściej da się za pomocą walut wirtualnych opłacić lot samolotem czy pobyt w hotelu. I wcale nie potrzeba do tego specjalistycznej wiedzy. Jak i gdzie można korzystać z płatności kryptowalutowych oraz dlaczego warto się nimi zainteresować?

Jak płacić kryptowalutami?

Aby płacić kryptowalutami, nie trzeba zaawansowanej wiedzy technologicznej ani doświadczenia w inwestowaniu. Ten rodzaj płatności nie różni się wiele od popularnych systemów, np. BLIK.

Jednym z często stosowanych rozwiązań w przypadku płatności kryptowalutowych jest bramka płatnicza. Rozwiązanie takie proponuje Kanga.

Jak to działa? proces jest bardzo prosty. Na przykładzie Kanga Pay działa to tak:

  • klient generuje kod płatności na swojej aplikacji mobilnej i podaje go sprzedawcy,
  • klient wybiera kryptowalutę, którą chce zapłacić (spośród tych, które ma na swoim portfelu) i potwierdza płatność.

Całość trwa zaledwie kilkanaście sekund.

Kryptowaluty to nie tylko narzędzie dla inwestorów na giełdzie, ale także praktyczne rozwiązanie dla codziennych płatności. Szybkość, niskie koszty i bezpieczeństwo transakcji sprawiają, że stają się coraz bardziej popularne w różnych branżach. Dzięki narzędziom takim jak Kanga Pay płacenie kryptowalutami jest łatwe i dostępne dla każdego.

W warzywniaku także zapłacisz krypto!

Płatności kryptowalutowe zyskują popularność również w sferze offline. Wdraża coraz więcej sklepów i stacjonarnych punktów usługowych, takich jak restauracje, fryzjerzy i siłownie. Okazuje się, że bitcoinem da się zapłacić także za codzienne zakupy w warzywniaku. Warszawski Punkt dla Zdrowia to tylko jedno z ponad 50 miejsc na mapie samej Warszawy. W całej Polsce jest ich o wiele więcej, a wszystkie z nich można zobaczyć na mapie Coinmap.

Przedsiębiorcy decydują się na takie rozwiązania coraz częściej, bo, jak zauważa Łukasz Gąsiorowski z Kangi, „są obecni w świecie walut wirtualnych i mają świadomość, że takie płatności są przyszłością transakcji”.

Można się spodziewać, że rozwój tej niszy będzie postępował. Gąsiorowski wspomina, że istnieje także druga grupa przedsiębiorców. Niekoniecznie dobrze znają oni rynek kryptowalut, ale “podążają za obecnymi trendami i nie boją się "eksperymentować". Wiedzą, że dziś trzeba się wyróżniać wśród konkurencji i  szukać różnych, często pionierskich rozwiązań”.

Dlaczego warto płacić kryptowalutami?

Kryptowaluty, takie jak bitcoin czy ethereum, oferują wiele korzyści, które mogą ułatwić codzienne życie. To nowoczesna technologia mająca wiele zastosowań, nie tylko wśród inwestorów. Co więcej – spekulacja na giełdzie to tylko jedno z wielu zastosowań walut wirtualnych.

Co je cechuje?

  • Szybkie transakcje – transfery kryptowalutowe mogą być realizowane niemal natychmiast, bez udziału banku, także w przypadku przelewów zagranicznych.
  • Niskie koszty – w porównaniu do tradycyjnych metod płatności, opłaty za operacie kryptowalutowe są często sporo niższe, szczególnie jeśli chodzi o transakcje międzynarodowe.
  • Bezpieczeństwo – transakcje kryptowalutowe są zabezpieczone kryptograficznie, co zmniejsza ryzyko oszustw i kradzieży.

A co najważniejsze, nie trzeba mieć specjalistycznej wiedzy, żeby z tych właściwości korzystać. Wystarczy kupić wybraną kryptowalutę, co można zrobić np. w kantorze lub za pomocą kilku kliknięć na giełdzie kryptowalut.
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Marcysia

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »