Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

Czy Polacy przytulają dzieci?

Wnioski z badania „Czy Polacy przytulają dzieci?, przeprowadzonego przez firmę badawczą TNS Polska , świadczą o tym, że jesteśmy społeczeństwem nastawionym na okazywanie czułości, budowanie więzi z dzieckiem, a także deklarującym potrzebę przytulania. Oto najważniejsze konkluzje rodziców.

84 proc. Polaków w dzieciństwie było przytulanych przez rodziców lub inne bliskie osoby, dlatego też teraz czerpie korzyści z bycia rodzicem, który także darzy swoje maleństwo uczuciem, okazuje mu bliskość i czułość. 
Większość rodziców przytula swoje dzieci w rożnych nieprzyjemnych dla dziecka sytuacjach, np. gdy płacze, gdy się czegoś boi, gdy jest chore. Jednocześnie zbliżony odsetek robi to bez specjalnych powodów, co wskazuje na dużą skłonność rodziców do bezinteresownego okazywania czułości swoim pociechom.
 
Na pytanie „Czym kieruje się Pan/Pani w wychowaniu dzieci, biorąc pod uwagę kwestie przytulania i bliskości?”, ponad 2/3 rodziców dzieci do 5. roku życia deklaruje, że w codziennym wychowaniu kieruje się przede wszystkim swoją intuicją. Znaczący wpływ mają także doświadczenia z własnego dzieciństwa oraz udział rodziny. 
 
Co ciekawe, aż 95 proc. respondentów twierdzi, że nie ma określonej granicy wiekowej, do której należy czy też wypada przytulać dziecko. Jednakże to mężczyźni częściej niż kobiety uważają, że dzieci można przytulać tylko do określonego wieku.  

Siła przytulania
 
o Potrzeba przytulania i bycia przytulanym jest instynktowna i wrodzona
o Naukowcy twierdzą, że przytulane noworodki szybciej się rozwijają i chorują rzadziej niż dzieci pozbawione tej formy czułości
o Przytulanie, dotykanie, głaskanie, daje dziecku poczucie bezpieczeństwa
i korzystnie wpływa na jego rozwój psychoemocjonalny
o Dotyk jest jednym z najważniejszych zmysłów noworodka, dlatego też tak istotne jest częste przytulanie malucha
o Przytulanie umacnia więzi między rodzicem a dzieckiem, pozwala na coraz lepsze poznawanie jego potrzeb i ich zaspokajanie 
o Dobrym pretekstem do przytulania są momenty związane z codzienną pielęgnacją skóry maluszka i kąpielą
 
Oilatum Baby - sprzymierzeniec przytulania
W codziennej pielęgnacji skóry dziecka i to już od 1. dnia życia dobrze sprawdzają się kosmetyki z serii Oilatum Baby. Wykorzystywanie ich do codziennej kąpieli sprzyja wzajemnej bliskości, dotykowi i jednocześnie wywołuje radość maluszka. Emolienty Oilatum Baby – emulsja, szampon i krem podnoszą poziom nawilżenia skóry, dają uczucie komfortu i pozostawiają skórę zdrową i gładką. Kosmetyki Oilatum Baby nie zawierają parabenów, barwników i substancji zapachowych, które często mogą być przyczyną alergii. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

MCConsultants

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »