Gospodarka » Przemysł

Czy poznańska przedsiębiorczość ma się dobrze?

Kryzys gospodarczy oraz jego konsekwencje są obecnie przedmiotem wielu dyskusji. Gdy zachodnie rynki zaciekle broniły się przed skutkami kryzysu, Polska obserwowała jego kolejne etapy.

Obecnie mówi się, że kryzys jest już realnym zagrożeniem również dla nas. Instytut KerallaResearch zapytał przedsiębiorców „czy w ogóle zasadne jest by mówić o kryzysie w naszym kraju?" . Okazuje się, że łącznie 60 proc. badanych uważa, że w Polsce mamy kryzys. Przy czym 32,8 proc. przedsiębiorców jest tego zdecydowanie pewna, a 27,8 proc. twierdzi, że "raczej mamy kryzys"".

Czy poznańscy przedsiębiorcy podpisują się pod tymi opiniami? Czy poznańska przedsiębiorczość ma się dobrze?

Firma PROMAG S.A. dzięki zróżnicowanej ofercie i kompleksowym usługom obroniła się przed skutkami kryzysu i broni się nadal. Obecnie kończymy budowę Centrum Logistycznego w Koninku - poinformował nas Prezes PROMAG S.A. Lesław Łuczak.

PROMAG jest to spółka, która od początku istnienia swoim rozwojem wspiera poznańską gospodarkę tworząc nowe miejsca pracy. W ostatnim dziesięcioleciu firma zwiększyła swój obrót prawie trzykrotnie. Obecnie zatrudnia ok. 250 pracowników. Dzięki otwarciu Centrum Logistyki w Koninku zostanie stworzonych kolejnych kilka nowych stanowisk.

Centrum Logistyki w Koninku jest odpowiedzią na ożywienie w branży wyposażenia magazynów oraz na dynamiczny rozwój firmy. Na 5 hektarowej działce wybudowano nowoczesny magazyn o powierzchni 4-krotnie większej niż poprzednia inwestycja zrealizowana w 2005.

Obiekty w Koninku będą pełniły funkcję centrum dystrybucyjnego dla 10 oddziałów firmy oraz sprzedaży wysyłkowej. W pierwszym etapie inwestycji powstał budynek o powierzchni 8500 metrów kwadratowych. „Plany zakładają dalszą rozbudowę o kolejne obiekty, wszystko zależy od gospodarki, jeśli nie spowolni i będzie zapotrzebowanie ze strony rynku, zrealizujemy kolejne etapy inwestycji" - powiedział Prezes PROMAG S.A. Lesław Łuczak.

 

 

 

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

www.promag.pl
http://www.promag.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »