Dom » Wnętrza

Czy warto kupować kabriolet?

Czy warto kupować kabriolet?
Zobacz więcej zdjęć »
Jako, iż zbliża się sezon letni, a coraz więcej osób posiada więcej niż jeden samochód w Polsce coraz bardziej popularne stają się kabriolety.

Coś, co jeszcze kilkanaście lat temu było zarezerwowane wyłącznie dla bogaczy i tak zwanej „klasy wyższej” dziś powoli staje się produktem dostępnym dla „przeciętnego Kowalskiego”.

Dzieję się tak z dwóch powodów – po pierwsze zarobki w Polsce rosną, a po drugie rynek aut używanych, ściąganych z zachodu, znacznie się powiększył po wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej. Jeśli więc weźmie się pod uwagę te dwa czynniki, nie należy się dziwić coraz większej liczbie samochodów tego typu na polskich ulicach

Zacząć wypada od ich wad. Pierwszą i najważniejszą jest kwestia pogody i klimatu jaki panuje w naszym kraju. Biorąc pod uwagę kwestie dość zimnej zimy i niepewnej wiosny oraz jesieni, samochód w pełni będzie można wykorzystać przez około 3-4 miesiącem letnie. Czy to dużo czy mało każdy musi ocenić sam. Istnieje oczywiście możliwość rozłożenia dachu, a także dogrzewania samochodu cały rok, jednak wówczas koszty jego eksploatacji będą naprawdę duże. Kolejną sprawą są problemy zdrowotne związane z pędem powietrza oraz chorobami stawów i dróg oddechowych, które nakazują rozsądne korzystanie z kabrioletu

Jakie są zalety? Przede wszystkim to, iż tego typu samochody nadal nie są masowe na polskich drogach i ich właściciele mogą czuć się nadal dość wąskim gronem. Daje to możliwość pokazania się w towarzystwie, a także poczucia się kimś wyjątkowym. Nie można również pomijać kwestii, iż wycieczki kabrioletem mają swój urok i choćby dlatego warto pomyśleć o zakupie tego typu auta.

Czy warto więc kupować kabriolet? Odpowiedź brzmi – to zależy. Jeśli dysponujesz nadmiarem wolnej gotówki i stać Cię na zakup i utrzymanie samochodu, z którego będziesz korzystał tylko przez niewielką część roku możesz z pewnością rozważyć taki wydatek. Jeśli nie – zastanów się czy nie lepiej zainwestować pieniądze w coś innego.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Piszacyzbiurka

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »