Dom » Wnętrza

Czy warto pić kawę?

Czy warto pić kawę?
Zobacz więcej zdjęć »
Kawa to napój towarzyszący ludziom od wieków. Jego źródła sięgają znacznie dalej niż kontynent europejski, a za najlepsze jej odmiany uchodzą te, sprowadzane z Ameryki Południowej oraz krajów Arabskich. Czy warto ją pić? Z pewnością tak ale z zachowaniem pewnego umiaru!

Kawa jest stosowana przez większość osób jako pobudzacz pity do śniadania czy też porannej prasy. Stanowczo odradzam Ci jednak picie jej na „pusty żołądek” ponieważ długotrwałe praktykowanie tego typu nawyków może poważnie go uszkodzić.

Jeśli chcesz się zregenerować i naprawdę orzeźwić proponuję zastosować pewien trik – kawa zaczyna działać na Cebie po około czterdziestu minutach, warto więc położyć się na krótką drzemkę i wstać bardzo orzeźwionym i pełnym energii. To, iż będziesz zregenerowany nie ulega żadnej wątpliwości, dlatego tez dobrze Ci radzę – wypróbuj tą metodę.

Kolejna kwestią jest „towarzyska” moc kawy czyli możliwość picia tego pysznego napoju w kawiarniach, lub zaciszu własnego domu, wraz ze znajomymi bądź rodziną. Kawa to coś co smakuje znacznej części społeczeństwa więc na pewno większość Twoich gości nie obrazi się jeśli im ją zaproponujesz.

Minusem kawy jest fakt, iż podnosi ona ciśnienie. Nie jest to korzystne dla osób chorujących na choroby układu krążenia, a także cukrzyków i ludzi cierpiących na pokrewne choroby. Jednak w takim przypadku można oczywiście ograniczyć kek spożywanie i od czasu do czasu delektować się ulubionym napojem.

Kawa to jednak napój który pić warto. Lepsze samopoczucie oraz wyjątkowo dobry smak są warte tych kilku niedogodności. Jeśli jeszcze weźmie się pod uwagę to, iż można ją przygotowywać na bardzo wiele sposobów i uzyskiwać bardzo różne aromaty i smaki, wydaje się to coraz bardziej kusząca propozycją.

Nie ma bowiem nic lepszego, niż zasiąść w gronie znajomych i wypić przepyszną kawę, która nie dość, że dobrze smakuje, to jeszcze umili rozmowę i pobudzi do działania i myślenia.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Piszacyzbiurka

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »