Dom » Wnętrza

Czy zawsze opłaca się kupować oprawy LED?

Czy zawsze opłaca się kupować oprawy LED?
Zobacz więcej zdjęć »
Oprawy LED to spory wydatkiem, może jednak nie zawsze opłaca się je kupować?

Jak już wiadomo od dawna, oprawy LED są rozwiązaniem energooszczędnym i charakteryzują się długą żywotnością, są jednak one dość dużym wydatkiem, dlatego też nie każdy decyduje się na ich zakup. Czy zawsze opłaca się kupować oprawy LED?

Oprawy LED cechuje najmniejszym zużyciem prądu. Przy intensywnej eksploatacji możemy oszczędzić nawet 80% więcej niż w przypadku dobrze znanego nam oświetlenia. Mitem jest, że oświetlenie LED sprawdzi się tylko w pomieszczeniach, w których często jest włączane. Co prawda w takich pomieszczeniach szybciej zauważymy, że zużycie energii jest mniejsze. Jednak biorąc pod uwagę, że oprawy LED to spory wydatek w tym wypadku niekoniecznie będzie dla nas opłacalne kupienie takiego oświetlenia.

Lampy LED mogą świecić nawet 50 tysięcy godzin, co prawda po pewnym czasie strumień świetlny będzie mniejszy niż na początku, ale takie oświetlenie nadal będzie wystarczające i nie zgaśnie natychmiast tak jak w przypadku tradycyjnego oświetlenia. Kupując oświetlenie ledowe, zwróćcie uwagę na wartość lumenów – jednostka informująca o strumieniu świetlnym, oznacza to, że lampa o większej mocy będzie miała mniej lumenów.

Gdzie najlepiej kupić oprawy LED?

Najbezpieczniejszym i najtańszym rozwiązaniem, szczególnie kiedy kupujemy oprawy LED do biura, sklepu, czy innego dużego miejsca to zakup u producenta. Jednym z producentów opraw LED jest Klusdesign.pl. W jego ofercie oprócz opraw ledowych, możecie znaleźć także profile LED i inne potrzebne do zamontowania akcesoria. W przypadku zakupu lamp do domu możecie zdecydować się na sklepy z oświetleniem, czy też wielobranżowe, pamiętajcie jednak aby zwrócić uwagę na producenta. Znani producenci zapewne jeszcze długo będą na rynku, a więc bez problemu będziemy mogli oddać nasz produkt na gwarancje.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

KaczaMalwina

Komentarze (1)

  • avatar
    ~Krys 2017-09-08 09:33:48

    Oświetlenie ledowe wcale nie jest drogie ja kopiłem w elementach poskładałem i wyszło naprawdę tanio polecam http://www.szuflandia.info/sklep/oswietlenie_led


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »