Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

Czy żel na dziąsła to bezpieczny preparat dla niemowlaka?

Czy żel na dziąsła to bezpieczny preparat dla niemowlaka?

Każdy świeżo upieczony rodzic z wyjątkową troską dba o swoje dziecko, szczególnie, gdy w wyniku rozwoju cierpi ono na bóle spowodowane kolką czy ząbkowaniem. Szuka wtedy środków, które uśmierzą ból, będąc jednocześnie w pełni bezpieczne. Od 6. do 36. miesiąca życia dziecka, sen z powiek rodzicom spędza właśnie ząbkowanie. Domowe rozwiązania np. zimne okłady to dobry, ale nie zawsze wystarczający sposób na poradzenie sobie z problemem. Z pomocą przychodzą wtedy żele na dziąsła zawierające w składzie naturalnie występujący w organizmie każdego człowieka kwas hialuronowy. To w pełni bezpieczne rozwiązanie dla malucha.

Naturalny składnik

6. miesiąc życia dziecka to okres, gdy rozpoczyna się u niego ząbkowanie. Maluchowi od tego momentu może doskwierać ból, przez co staje się rozdrażnione i płacze. Rodzice chcąc zaradzić sytuacji szukają różnych sposobów na uśmierzenie bólu, ale wolą sięgać po sprawdzone środki, które nie zaszkodzą maleństwu. W okresie ząbkowania w jamie ustnej dziecka dochodzi do przerwania struktur tkanek dziąseł, pojawia się stan zapalny i to on jest przyczyną bólu. Na rynku dostępny jest szereg preparatów łagodzących ból. Naturalne żele na ząbkowanie zawierają w swoim składzie kwas hialuronowy. Łączą się on ze śluzówką i szczelnie przylega do dziąseł tworząc hydrożelowy opatrunek. Kwas hialuronowy transportuje w organizmie składniki odżywcze, dzięki czemu wpływa na szybką odnowę uszkodzonych struktur dziąseł malucha. Jest bezpieczny i nie sposób go przedawkować.

Sama słodycz bez cukru

Każdy rodzic wie, że gorzkie wyroby są wypluwane przez maluchy. Środek, który jest naturalnie słodzony, np. ksylitolem (Gengigel Ząbkowanie) będzie przez nie akceptowany i co za tym idzie zlikwiduje ból i stan zapalny. Można go stosować bez ograniczeń, nawet aż 6 razy na dobę. Badania potwierdziły, że siedmiodniowa kuracja środkiem Gengigel Ząbkowanie niemal całkowicie eliminuje ból towarzyszący pojawianiu się pierwszych zębów[1]. Dodatkowo preparat nie zawiera lidokainy, ani też cukrów, sztucznych aromatów, alkoholu, glutenu, laktozy, parabenów czy SLS lub GMO. Skuteczny i smaczny preparat będzie wybawieniem dla każdego rodzica i gwarancją spokojnych nocy.[1] Wieloośrodkowe, randomizowane, otwarte, porównawcze badanie skuteczności i tolerancji nieleczniczego, opatentowanego żelu do łagodzenia objawów ząbkowania, Italian Journal of Dental Medicine Vol. 2/2 - 2017Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

38PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »