Technologie » Telekomunikacja

Czym jest Li-Fi i co łączy je z żarówkami LED?

Czym jest Li-Fi i co łączy je z żarówkami LED?
Zobacz więcej zdjęć »
Technologia LED wciąż się rozwija. Ostatnio jest co raz głośniej również o technologii Li-Fi, która działa na podobnej zasadzie jak Wi-Fi ale nie wykorzystuje fal radiowych, zamiast nich korzysta ze światła widzialnego. To rozwiązanie umożliwia na jeszcze szybszy przesył danych.

Technologia Li-Fi umożliwi 10 razy szybsze przesyłanie danych. Wszystko byłoby pięknie, gdyby nie fakt, że tutaj dużym ograniczeniem jest zasięg sieci. Jest to komunikacja światła białego, odporna na ataki hakerów, czy zakłócenia elektroenergetyczne.

Co ma wspólnego Li-Fi z żarówkami LED?

Przy pomocy kabla ethernetowego sygnał może być przekazywany do żarówki LED. Wtedy żarówka ma wbudowany specjalny kontroler umożliwiający bezprzewodową komunikację. Aby odebrać wiązkę światła z zakodowaną informacją, przeznaczony do tego celu komputer, czy laptop musi mieć wbudowany specjalny fotodetektor.

Sieć Li-Fi jeszcze nie jest rozpowszechniona. Jak już wcześniej wspomniano, jest duży problem z zasięgiem, który ogranicza się do jednego pomieszczenia. Najszybciej w tę technologię mogą być wyposażone szpitale, czy pomieszczenia specjalne. W technologii Li-fi specjalizuje się firma Velmenni.

Jak widać technologia LED jest nie tylko oszczędna i ekologiczna, ale także powoli otwiera przed nami nowe możliwości. A jeśli jeszcze zastanawiacie się nad zamontowaniem profili, czy opraw LED to sprawdźcie jakie propozycje ma dla was producent Klusdesign.pl

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Marlena189

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Dziś:
„Wygrywaj bez wahania” w Avenidzie Poznań
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »