Dom » Ogrody

Czym najlepiej ogrodzić posesję?

Czym najlepiej ogrodzić posesję?
Zobacz więcej zdjęć »
Dom kojarzy nam się z komfortem i bezpieczeństwem. Nic więc dziwnego, że bardzo często budowę rozpoczynamy właśnie od ogrodzenia posesji. Płot pełni nie tylko funkcję ochronną, ale również dekoracyjną. Nasz krajobraz zdobią rozmaite rodzaje ogrodzeń, które wykonywane są z różnych materiałów.

Ogrodzenie idealne

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformy Link BuildinguW polskiej mentalności widzimy ogromnążnicę – część z nas ogrodzenie traktuje wyłącznie symbolicznie, natomiast niektórzy odgradzają się od reszty wysokimi, betonowymi murami. Warto jednak znaleźć złoty środek i postawić takie ogrodzenie, które będzie nas chronić, ale jednocześnie nie przysłoni nam całego świata. Podstawowym zadaniem ogrodzenia jest wyznaczenie granic naszej posesji. Jednocześnie ma chronić nasz dom przez wizytami nieproszonych gości i gwarantować prywatność. Często ogrodzeniem zasłaniamy również mało atrakcyjne elementy - kosze na śmieci czy kompostowniki. Pamiętajmy, iż ogrodzenie powinno współgrać z elewacją naszego domu i całością otoczenia. Jeżeli budowę zaczynamy od jego postawienia, to warto zastanowić się w jaki sposób w przyszłości otynkujemy dom.

 

Siatka ogrodzeniowa

Inwestycja w ogrodzenie jest sporym wydatkiem, który na etapie budowy często schodzi na drugi plan. Najczęściej do ogrodzenia posesji wykorzystujemy wtedy siatkę ogrodzeniową (plecioną), która na tle innych ogrodzeń wyróżnia się konkurencyjną ceną. Siatkę kupujemy w rolkach i montujemy na słupkach, które wcześniej należy solidnie zamocować w podłożu. Minusem tego rozwiązania jest niska wytrzymałość siatki – jest ona podatna na różnego rodzaju odkształcenia i wgniecenia. Jej sforsowanie nie jest zbyt wymagające, wystarczą odpowiednie nożyce. Większą sztywnością cechuje się natomiast siatka zgrzewana, której konstrukcja opiera się na zgrzanych ze sobą na stałe drutów.

 

Ogrodzenia drewniane

Ponadczasowe drewno pasuje do większości domów – jest najbardziej uniwersalne, sprawdza się zarówno w zabudowie klasycznej, jak i tej zdecydowanie bardziej nowoczesnej. Na jego korzyść przemawia również fakt, iż nawet szczelnie złączone ze sobą deski nie potęgują wrażenia odizolowania. Są świetną ochroną, a jednocześnie ciekawym elementem podwórka. Należy jednak pamiętać, iż drewno wymaga właściwej pielęgnacji. Jeżeli będziemy w odpowiedni sposób dbać o ogrodzenie tego typu, to możemy mieć pewność, że przetrwa ono z nami długie lata.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Monciak

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »