Dom » Architektura

Czym się kierować wybierając meble do domu?

Nasze mieszkanie, to nasz własny osobisty azyl, spędzamy tam najwięcej czasu – pracujemy, relaksujemy się uczymy, w zasadzie robimy wszystko. Dlatego tak ważne jest, by było ono idealnie dopasowane do naszych indywidualnych potrzeb i wymagań.

A dopasowane mieszkanie, oznacza w prostej linii - dobrze umeblowane mieszkanie. Jednak wśród setek ofert i rozwiązań proponowanych przez obecny rynek, bardzo łatwo jest zgubić poczucie gustu i dobrego smaku. Wybór odpowiednich mebli do naszego domu, to zadanie o tyle trudne, że muszą one nie tylko pasować do całkowitego wystroju wnętrza, a w dodatku być w pełni funkcjonalne.
Jak więc dobrać meble idealnie dopasowane do wnętrza naszych czterech kątów? Wystarczy trzymać się kilku naprawdę prostych zasad.


Jak więc dobrać odpowiednie meble?


Po pierwsze przeanalizuj własne potrzeby. Wyposażenie twojego mieszkania, musi być możliwie najbardziej dopasowane do twoich potrzeb i przyzwyczajeń.

Przykładowo, jeśli uwielbiasz rozsiadać się w salonie przy dobrej książce i kawie, zadbaj o wygodny fotel i przyzwoitą lampę tuż obok, tak byś mógł w pełni oddać się lekturze, nie narażając przy tym swojego wzroku. Z kolei w sytuacji, gdy w weekend całą rodziną siadacie przed telewizorem i rozkoszujecie się dobrym filmem lub odcinkiem ulubionego serialu, powinieneś więcej uwagi poświęcić szafce pod telewizor oraz oświetleniu obok niego. Dzięki temu wasze oczy nie ucierpią na częstych seansach - podkreśla pracownik Galerii Wnętrz Krakowska 31.


Kolejną cechą związaną z funkcjonalnością mebli, jest ich wytrzymałość. Trzeba powiem pamiętać, że są one narażone na codzienną eksploatację, a co za tym idzie na wszelkiego rodzaju uszkodzenia i otarcia. Szczególną uwagę powinieneś zwrócić na:


• Rączki od szuflad - używane są praktycznie codziennie, coś wyjmujemy, coś chowamy. Zwróć więc uwagę na materiał z jakiego zostały wykonane i jego odporność na zarysowania. Zwłaszcza jeśli któryś z domowników lubuje się w pierścionkach lub sygnetach.
• Kanapa i fotele - Chyba najbardziej eksploatowane wyposażenie każdego salonu. Tutaj również bardzo ważny jest materiał. Najlepszym, ale co za tym idzie, najdroższym, jest oczywiście skóra naturalna - nie tylko prezentuje się pięknie, dodatkowo jest odporna na zagniecenia czy zalania. Podobną prezencją może pochwalić się skóra sztuczna, jednak nie jest ona trwała, a uszkodzenia powstałe w wyniku codziennego z niej korzystania, można zauważyć już po kilku miesiącach.
• Blaty szafek - Najbardziej narażone są na wszelkiego rodzaju zadrapania i zarysowania. Tego niestety nie da się uniknąć, jednak przed podjęciem decyzji o kupnie, warto dowiedzieć się czy i jak będzie można „odświeżyć" lakier na ich powierzchni.


A może pomoc profesjonalistów?


To idealne rozwiązanie, szczególnie dla osób których bardziej ogranicza czas niż budżet. Specjaliści z galerii wnętrz - takich jak Krakowska31, pomogą wam urządzić mieszkanie tak, by było zarówno modne jak i funkcjonalne. A co najważniejsze, dzięki współpracy z gronem profesjonalistów, zyskacie dużo wolnego czasu na codzienne obowiązki, a remont - niejako zrobi się sam.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

JustynaZ

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »