a

a

poprzedni następny

Technologie » Internet

Czym zajmuje się seo copywriter?

Copywriter to stosunkowo nowy zawód. Najczęściej określa się go mianem autora tekstów reklamowych, sloganów, współautora różnych kampanii. Nieco inny zakres obowiązków posiada jednak seo copywriter.

O ile copywriter może się zajmować nawet tekstami do reklam radiowych, które mają dobrze brzmieć i zapadać w ucho, tak autor tekstów seo - z angielskiego search engine optimization - zajmuje się właśnie pisaniem tekstów na potrzeby pozycjonowania stron.. To oznacza ten skrót - optymalizację strony www na potrzeby marketingu internetowego. Najprościej mówiąc zadaniem seo copywritera jest redagowanie tekstów,  które mają zwiększyć popularność wskazanej strony, najczęściej strony klienta, który za ową usługę płaci. Copywriter tworzący teksty seo redaguje teksty użytkowe, np. teksty na pressel pages - tzw. ,,precle", opisy katalogowe, czy tzw. ,,zapleczówki", wizytówki, artykuły itd.       

 Warto zaznaczyć, że z usług seo copywritera zazwyczaj korzystają firmy zajmujące się pozycjonowaniem stron, a rzadziej sami właściciele stron internetowych. Pozycjonowanie to dość skomplikowany proces, który wymaga dość dużej znajomości zagadnienia.

Copywriting zyskuje coraz bardziej na popularności, toteż coraz więcej osób specjalizuje się w tej właśnie odmianie sztuki redaktorskiej.

         Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Escreo - teksty seo, copywriting
http://www.escreo.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »