Gospodarka » Przemysł

Czystsze środowisko naturalne z ENERIS

Sektor samorządowy i przemysł zyskały nowego partnera - jest nim ENERIS, który rozpoczął działalność w zakresie gospodarki odpadami i zamierza wdrażać w tym sektorze markę ENERIS Surowce.

ENERIS Polska Sp. z o.o. nabył 100% udziałów spółki Veolia Usługi dla Środowiska S.A., która zmienia nazwę na ENERIS Surowce S.A. Zgodę na to przejęcie wyraził na początku listopada 2014 r. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. ENERIS Surowce S.A. będzie kontynuować projekty realizowane do tej pory przez Veolia Usługi dla Środowiska S.A. oraz podległe jej spółki. Obecnie firma obsługuje ponad milion mieszkańców oraz zagospodarowuje około 400 tys. ton odpadów komunalnych oraz przemysłowych rocznie. Nowa firma będzie kontynuować i rozwijać działania związane z odbieraniem, przetwarzaniem oraz unieszkodliwianiem odpadów. ENERIS będzie także tworzyć nowe projekty związane z kompleksową ochroną środowiska w Polsce, również w zakresie gospodarki wodnej i energii odnawialnej.

 

Nową markę ENERIS Surowce będą tworzyć wszystkie dotychczasowe spółki grupy Veolia Ochrona Środowiska wraz z pracownikami (ponad 900 osób), i dotychczasowym zarządem - jego prezesem pozostaje Yves Basset, który z ochroną środowiska oraz firmą Veolia jest związany od 20 lat.

„Jest to zmiana wyłącznie właścicielska, która nie ma bezpośredniego wpływu na bieżące funkcjonowanie spółki. Dołożymy wszelkich starań, aby dla naszych obecnych klientów
i partnerów zmiany przebiegające w naszej grupie były jak najmniejszym obciążeniem. Jednocześnie chciałbym podziękować za zaufanie, jakim obdarzono naszą firmę. Jako ENERIS Surowce S.A. dochowamy najwyższych standardów współpracy, będziemy też rozwijać nowe usługi." powiedział Yves Basset, prezes zarządu ENERIS Surowce S.A.

ENERIS Surowce S.A. - partner samorządu i biznesu

Jednym ze strategicznych celów spółki ENERIS Surowce S.A. jest osiągnięcie pozycji polskiego lidera w zakresie gospodarowania surowcami pochodzącymi z odpadów. Grupa zamierza to osiągnąć poprzez kompleksowe podejście do ochrony środowiska, rozwiązania systemowe oraz dedykowane sposoby realizacji i finansowania projektów infrastrukturalnych, w tym współpracę w ramach Partnerstwa Publiczno-Prywatnego. Spółka stawia na kompetencje, jakość oraz nowoczesne rozwiązania techniczne, technologiczne i organizacyjne, szczególnie w zakresie szeroko rozumiane efektywności realizowanych przedsięwzięć. Jest to możliwe dzięki współpracy ze znanymi ośrodkami badawczo-rozwojowymi oraz renomowanymi firmami technologicznymi działającymi w Europie i na świecie. Jednocześnie spółki ENERIS Surowce S.A. oraz Grupa Veolia przewidują realizowanie wspólnych projektów w wybranych obszarach biznesowych.

„Tak jak każda dziedzina gospodarki, również ochrona środowiska wymaga wprowadzania nowoczesnych technologii i innowacji. Troska o jakość środowiska i spełnienie obowiązujących norm to jedno. Zdecydowanie większym wyzwaniem jest pójście o krok dalej, stworzenie i wdrażanie polskich rozwiązań technologicznych oraz rozwijanie polskiej ekomarki. Naszym priorytetem są instalacje przetwarzania odpadów i odzyskiwania surowców, co ilustruje nasza nowa marka gospodarki odpadami i ochrony środowiska: ENERIS Surowce" powiedziała Barbara Koszułap, członek zarządu ENERIS Polska Sp. z o. o.

W swojej dotychczasowej działalności Grupa ENERIS realizowała bądź uczestniczyła
z powodzeniem w przedsięwzięciach z zakresu odnawialnych źródeł energii i we wdrażaniu czystych technologii energetycznych w Europie i w Stanach Zjednoczonych. Usługi świadczone przez ENERIS Polska, która przejmuje aktywa spółki Veolia Usługi dla Środowiska, będą realizowane na najwyższym, światowym poziomie.

 

 

 

#       #       #

 

 

Grupa ENERIS to nowoczesny podmiot specjalizujący się w budowie oraz eksploatacji infrastruktury
z zakresu gospodarki wodno-ściekowej, odpadowej oraz energetyki odnawialnej. Jej głównym celem jest osiągnięcie pozycji zaufanego partnera w efektywnym zarządzaniu zasobami i energią
w gminach i przedsiębiorstwach. Zadanie to realizuje poprzez oferowanie sprawdzonych rozwiązań wynikających ze współpracy z renomowanymi firmami technologicznymi, ale także angażuje się
i posiada potencjał do budowy innowacyjnych rozwiązań dedykowanych dla indywidualnych potrzeb partnerów.

Od 1 lutego 2015 roku w skład Grupy ENERIS weszła spółka ENERIS Surowce S.A., która jest kontynuatorem działalności jednej z największych w Polsce spółek działających w sektorze gospodarki odpadami. ENERIS Surowce S.A. ma ambicje łączyć tradycje oferowania najwyższej jakości usług dla środowiska z nowoczesnym technologicznie i ekonomicznie podejściem do odzyskiwania zasobów. Więcej na: www.grupa-eneris.pl

www.grupa-eneris.pl

tagi: Eneris, Eneris Surowce, surowce wtórne, ekologia, ochrona środowiska, odpady, surowce, surowce wtórne, śmieci, środowisko naturalne, usługi komunalne, utylizacja, energia odnawialna, gospodarka surowcami, gospodarka wodno-ściekowa, oczyszczanie miasta, odbiór odpadów, odbiór śmieci, odpady komunalne, odpady zmieszane, odzyskiwanie surowców, transport odpadów, gospodarka odpadami w gminie, gospodarka surowcami w gminie, instalacje środowiskowe, inwestycje w środowisko, nowoczesne technologie ochrony środowiska, utylizacja odpadówRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Bartosz_Lewicki

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »