Dom » Budownictwo

Czyszczenie lamp

W ferworze porządków domowych często zapominamy o lampach i kloszach, wskutek czego znajdujemy na nich więcej kurzu.

Zdarza się również, że nie możemy doczyścić niektórych zdobień. Oto instrukcja pokazująca, jak krok po kroku możemy przywrócić lampom i abażurom ich piękny wygląd.


Szklane i kryształowe żyrandole rozłóżmy na części najbardziej, jak się da, po czym delikatnie umyjmy je ciepłą wodą z detergentem. Następnie spłuczmy wodą z octem, która nada im blasku.

Stelaż lampy należy najpierw odkurzyć miotełką, a później umyć wodą z dodatkiem odpowiedniego detergentu. Części, które da się zdjąć, wyczyśćmy gąbką oraz wodą z mydłem lub spirytusem i wytrzyjmy ściereczką. Żelazne elementy przetrzyjmy naftą, drewniane woskiem, a plastikowe - wodą z detergentem.

Jeśli chodzi o żarówki, należy je przecierać jak najczęściej. Warto również od czasu do czasu je wykręcić i wyczyścić szmatką nasączoną spirytusem. Pamiętajmy, żeby pozwolić im całkowicie wyschnąć, zanim wrócą na swoje miejsce.

Odkurzanie abażurów warto przeprowadzać możliwie często, gdyż mocno osiada na nich kurz. Jeśli natomiast producent zaleca mycie, posiłkujmy się letnią wodą z dodatkiem delikatnego detergentu. Aby nie zostały na nich zacieki, konieczne będzie dokładne wysuszenie. Odklejone ozdoby przymocowujemy ponownie z pomocą zwykłego kleju.

Zanieczyszczenia na abażurach wykonanych z pergaminu usuwamy za pomocą gumki do ołówków.

Polecamy profesjonalne narzędzia budowlane  do użytku domowego inie tylko. 

Czyszczenie oświetlenia wcale nie jest trudnym procesem wymagającym użycia wymyślnych narzędzi budowlanych. Już po krótkim czasie i przy niewielkim wysiłku możemy znów cieszyć się pięknym i dekoracyjnym wyglądem naszych lamp i abażurów.

 

Autor: Wiertareczka.wordpress.com

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kasiamer

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »