Dom » Nieruchomość

„Dąbrówka - Leśna Polana” – w Dopiewcu powstaje już 70 domów.

„Dąbrówka Leśna Polana” to najnowsza inwestycja poznańskiej spółki Linea. Jest to kompleks mieszkalny, który składa się z mieszkań, domów szeregowych oraz jednorodzinnych o powierzchni od 72 do 105 metrów

„Dąbrówka Leśna Polana” to najnowsza inwestycja poznańskiej spółki Linea. Jest to kompleks mieszkalny, który składa się z mieszkań, domów szeregowych oraz jednorodzinnych o powierzchni od 72 do 105 metrów kw. Inwestycja jest kontynuacją „Osady Leśnej”, wcześniejszego projektu spółki. Obecnie 70 budynków mieszkalnych znajduje się w zaawansowanym etapie budowy. Na wiosnę pierwsi właściciele otrzymają klucze do nowych domów.

Kompleks jest wyjątkowo zlokalizowany. „Leśna Polana” położona jest blisko Poznania, w gminie Dopiewo będącej jedną z najlepiej skomunikowanych gmin w poznańskiej aglomeracji. Dzięki ekspresowej drodze S11 oraz nowemu węzłowi z autostradą A2 dojazd do Centrum zajmuje jedynie kilkanaście minut.

Budowa „Leśnej Polany” rozpoczęła się w październiku 2011 r. Osiedle składa się z 5 rodzajów budynków – Atrium, Piano, Etiuda, Sonata i Forma. Jako pierwsze zostaną oddane do użytku modele Atrium i Piano. Ich budowa zakończy się wiosną przyszłego roku. Z kolei na wrzesień 2013 r. pierwsze klucze do nieruchomości otrzymają właściciele Etiudy i Sonaty.

Ceny oferowanych domów zaczynają się od 289 tys. złotych brutto. W tej cenie otrzymujemy dwupoziomowe mieszkanie z ogrodem składające się z 3 pokoi. Dodatkowo każdy lokal posiada co najmniej 1 miejsce postojowe, wiatę gospodarczą oraz ogród.

- Dla klientów szukających przestronnego domu, ciekawym rozwiązaniem jest Etiuda – parterowy dom składający się nawet z 5 pokoi. Ogromnym atutem tego modelu jest dostęp do ogrodu ze wszystkich sypialni oraz pokoju dziennego. – mówi Adam Wędrychowicz, architekt spółki Linea.

Inwestycja jako jedna z nielicznych w województwie została zaplanowana długofalowo. Budowa prowadzona jest w poszczególnych etapach i zaplanowana na najbliższe kilka lat. Deweloper chce by „Dąbrówka Leśna Polana” była samo wystarczającym osiedlem.  Taki kompleks udało się już stworzyć w poprzedniej inwestycji – w „Osadzie Leśnej Dąbrówka”. Spółka przekazała tam nieodpłatnie teren pod budowę szkoły pod­stawowej wraz z projektem obiek­tu oraz przyczyniła się do powstania kościoła. Potrzeby handlowe mieszkańców zaspokaja centrum handlowe Aurora.

Linea planuje także pomóc przy budowie fragmentu drogi z Dopiewa do Poznania, która dodatkowo przyspieszy komunikację mieszkańców „Leśnej Polany” z Poznaniem. W pobliżu osiedla mają w przyszłości funkcjonować liczne punkty usługowo- handlowe, edukacyjne i rekreacyjne jak np. place zabaw dla dzieci. A przy wejściu do Lasu Zakrzewskiego powstaną zielone ścieżki edukacyjne. 

- Nie dążymy wyłącznie do budowy domów. Chcielibyśmy stworzyć liczne punkty usługowe, edukacyjne i rekreacyjne, żeby zwiększyć komfort życia mieszkańców oraz zapewnić osadzie samowystarczalność. Nie zapominając o potrzebach gminy, współpracując z lokalnym samorządem zrealizowaliśmy i oddaliśmy  do użytku pierwszy etap kolektora sanitarnego kanalizującego obszary w Dopiewcu o wartości kilku mln złotych.– mówi Adam Wędrychowicz, przedstawiciel spółki Linea. 

Leśna Polana to idealna oferta dla miłośników urokliwych podmiejskich terenów, ceniących bliskość natury i spokój. Jednak ze względu na bliskość Poznania jest to również doskonałe rozwiązanie dla osób pracujących w Poznaniu i okolicach. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

FortePR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »