Motoryzacja » Transport

Dachser: dwie dekady logistyki dla branży DIY

Dachser, jeden z wiodących operatorów logistycznych, obchodzi tego roku 20-lecie Dachser DIY-Logistics - globalnego rozwiązania logistycznego dla branży budowlanej, DIY i ogrodniczej.

Ponadto jako partner stowarzyszenia Heimwerken, Bauen und Garten (BHB) firma ponownie wystąpi na Międzynarodowych Targach Wyrobów Metalowych Eisenwarenmesse w Kolonii, gdzie przedstawi swoje usługi usprawniające łańcuch dostaw w sektorze DIY.

- Rynek DIY musi się stale zmieniać, aby pozostać konkurencyjnym. Jednak nie wystarczy samo wprowadzanie innowacji produktowych i usługowych. Cały łańcuch logistyczny, od produkcji po wyłożenie towaru na półki, a w razie konieczności również wliczając w to proces zwrotu, musi się rozwijać i wspierać zmiany w branży – mówi Ralf Meistes, Dyrektor Dachser DIY-Logistics.

Dwadzieścia lat temu Dachser skupił swoje doświadczenie oraz kompetencje w zakresie logistyki dla branży budowlano-remontowej w centralnym zespole w Kolonii, kierowanym przez Ralfa Meistesa. Zespół osiągnął ogromny sukces: obecnie usługi firmy dla sektora DIY obejmują całą Europę oraz kluczowe rynki w Azji i USA, a Dachser dostarcza dla tej branży ponad 4,6 miliona przesyłek rocznie. Optymalizacja poprzez łączenie przesyłek, a także korzystanie ze stałych okien czasowych w 18 tysiącach europejskich sklepów z branży DIY zapewnia wydajność podczas rozładunku towarów na sklepowej rampie. Dachser dysponuje także zespołem merchandiserów, którzy zajmują się wyłożeniem produktów bezpośrednio na półki w sklepach.

- Z sukcesem wspieraliśmy naszych klientów, zarówno ze strony producenckiej, jak i handlowej, podczas wszystkich zmian zachodzących w branży przez ostatnie dwie dekady. Aktualnie do największych wyzwań należą e-commerce, koncepcja omnichannel oraz zrównoważony proces dostaw do centrów miast, gdzie sklepy DIY coraz częściej stają się salonami wystawowymi. Jeden z trendów jest jednak najbardziej znamienny: w ciągu ostatnich dwudziestu lat logistyka z roli czynnika kosztowego przeszła na pozycję czynnika wpływającego na sukces firm w branży – stwierdza Ralf Meistes.

Dla Dachser logistyka oznacza stałe bycie na bieżąco z wyzwaniami ekonomicznymi. W związku z tym czołowe miejsce w programie firmy na tegoroczne targi Eisenwarenmesse, które odbędą się w Kolonii w dniach 4-7 marca, zajmuje kwestia cyfryzacji. Na stoisku operatora zespół Dachser DIY-Logistics zaprezentuje swoją ofertę, a także, w jaki sposób autorskie, ściśle zintegrowane systemy zarządzania transportem i magazynem umożliwiają niezakłócony przepływ danych oraz przejrzyste śledzenie przesyłek w ramach rozwiązania DIY Supply Pipeline.

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PractumConsulting

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Dziś:
Maskotka z filcu - warsztaty, 22.09, godz. 12:00, Empik Bonarka, Kraków,
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »
Array ( [p_srv_id] => 3 [p_usr_id] => 113033 [p_type] => ARTICLE [p_accepted] => YES [p_status] => ENABLED [p_pkg_nr] => 1 [p_pkg_items] => 4 [p_ctg_ids] => )