Firma » Biznes

Dachser na największych targach ogrodniczych w Europie

W dniach od 2 do 4 września 2012 Dachser po raz szósty weźmie udział w największych targach branży ogrodniczej w Europie – spoga+gafa w Kolonii. Operator logistyczny zaprezentuje swoją ofertę dla dostawców marketów typu dom i ogród – usługę DIY Logistics.

Na Międzynarodowych Targach Ogrodniczych spoga+gafa zwiedzający będą mogli znaleźć m.in. wysokiej klasy meble ogrodowe, nowości w zakresie sprzętu ogrodowego i maszyn oraz najnowsze trendy w grillowaniu.

Dachser zaprezentuje usługę skierowaną do producentów oraz dystrybutorów artykułów sprzedawanych w marketach typu dom i ogród – DIY Logistics. W jej ramach operator logistyczny obsługuje codziennie 18 000 takich marketów w całej Europie, dostarczając do nich ok. 2 mln przesyłek rocznie.

„Biorąc kolejny raz udział w tej największej dla branży ogrodniczej imprezie w Europie, chcemy zaprezentować usługę Dachser DIY Logistics najważniejszym przedstawicielom branży, czyli naszym obecnym oraz potencjalnym klientom” – mówi Grzegorz Lichocik, prezes Dachser w Polsce. „Mamy nadzieję, że w tym roku spotkamy na spoga+gafa dużą reprezentację polskich producentów i dystrybutorów, których wyroby, dzięki ich wysokiej jakości, coraz częściej zdobywają uznanie na zachodzie Europy. Liczymy na jeszcze większy udział Dachser w rozwoju eksportu polskich firm” – dodaje prezes Lichocik.

Usługa Dachser DIY Logistics obejmuje nie tylko magazynowanie oraz transport wyrobów od producenta lub dystrybutora do marketów, ale również szereg usług dodatkowych, w tym merchandising. Jest to m.in. wykładanie towaru na półki sklepowe, serwis regałów, obsługa dyspozycji oraz zamówień, organizacja promocji w sieciach sprzedaży, kontrola jakości i ilości towaru, etykietowanie, przepakowywanie oraz przygotowywanie zwrotów. Dzięki Dachser, polscy producenci mogą bez konieczności tworzenia kosztownych, zagranicznych oddziałów dostarczać swoje wyroby do tysięcy marketów budowlanych w całej Europie.

W tej chwili Dachser oferuje pełny serwis logistyki DIY (transport do marketów w ramach sieci operatora oraz merchandising) w następujących krajach: Polska, Czechy, Słowacja, Niemcy, Francja, Włochy, Szwajcaria, Szwecja, Belgia, Holandia, Węgry, Austria, Bułgaria, Rumunia, Serbia, Chorwacja, Słowenia, Bośnia i Hercegowina.

W 2011 roku w targach spoga+gafa udział wzięło ponad 2000 wystawców z 60 krajów. Odwiedziło je ponad 40 000 osób. Polskę reprezentowało ponad 30 wystawców. Prezentowali oni artykuły ogrodnicze, rekreacyjne i sportowe, m.in.: altanki, meble ogrodowe, sprzęt oraz narzędzia ogrodnicze, drewniane i wiklinowe ogrodzenia ogrodów, kominki i huśtawki.

W 2011 roku Dachser, międzynarodowy operator logistyczny, wygenerował obrót w wysokości 4,3 miliarda Euro, zatrudniając 21000 pracowników w 315 oddziałach na całym świecie. Firma dostarczyła 49,3 miliony przesyłek o łącznej wadze 37,1 milionów ton.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

katarzyna.prochniak@globalbrand.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 3 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »