Motoryzacja » Transport

Dachser otworzył nowe centrum logistyczne w Tyrolu

Dachser, globalny operator logistyczny, uruchomił właśnie nowe centrum logistyczne w miejscowości Stans położonej w austriackim Tyrolu. W obiekt o powierzchni 20 tys. mkw. firma zainwestowała 6,5 mln euro.

- Nasza firma jest obecna na tyrolskim rynku z własnym oddziałem już od 1995 roku. W tym miejscu tradycja i innowacje łączą się w szczególny sposób.  Nowe centrum logistyczne to kamień milowy, którego znaczenie wykracza daleko poza rozbudowę silnej austriackiej sieci Dachser z dziewięcioma oddziałami. Tyrolskie Centrum Logistyczne zostało stworzone z myślą o europejskim systemie komunikacji i logistyce kontraktowej, a dzięki niemu zintegrowany system logistyczny dla ładunków drobnicowych stanie się jeszcze bardziej wydajny i przyszłościowy – powiedział Michael Schilling, Dyrektor Operacyjny (COO) Działu Logistyki Transportu Drogowego w Dachser.

 

Nowe centrum logistyczne zastępuje dotychczasową lokalizację w Hall, oferując klientom kompleksowe usługi z zakresu transportu i magazynowania. Obiekt obejmuje 30 bram przeładunkowych, około 4,7 tys. mkw. przestrzeni przeznaczonej na operacje magazynowe i logistyczne oraz ok. 1000 mkw. na potrzeby biurowo-administracyjne. W trakcie następnego etapu budowy istnieje możliwość stworzenia dodatkowej przestrzeni ładunkowej oraz miejsc parkingowych. Budowa nowego terminalu oznacza też powstanie ok. 40 nowych miejsc pracy.

Obecnie, Dachser Stans zapewnia magazynowanie i inne usługi w zakresie logistyki kontraktowej dostosowane do potrzeb klienta, bezpośrednie połączenia w ramach rozbudowanej europejskiej sieci drobnicowej, a także globalny transport morski i lotniczy świadczony przez Dachser Air & Sea Logistics.

Podczas uroczystego otwarcia obiektu goście mieli możliwość zwiedzić terminal zarówno na żywo, jak i wirtualnie - zestaw do wirtualnej rzeczywistości umożliwił im zanurzenie się w świecie procesów magazynowych w wizualizacji 3D. Rozwiązanie to zapewnia zwiększoną przejrzystość procesów, a co za tym idzie, możliwość wprowadzenia zmian jeszcze w fazie planowania. Uczestnicy wydarzenia mogli również zobaczyć intrygującą innowację Dachser: elektryczny rower dostawczy z wymiennym nadwoziem. Jest to tylko jeden z alternatywnych pojazdów z napędem elektrycznym, wykorzystywanych przez firmę w kilku niemieckich miastach w ramach projektu dystrybucji miejskiej. To właśnie w ten sposób Dachser tworzy innowacyjny, zrównoważony ekologicznie model biznesowy w zakresie transportu towarów na odcinku ostatniej mili.

 

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PractumConsulting

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »