Motoryzacja » Transport

Dachser wspiera finalistki Światowej Olimpiady Kreatywności

Dachser, jeden z wiodących operatorów logistycznych, wspiera wyjazd uczennic z Prywatnego Gimnazjum Akademickiego nr 6 z Krakowa do amerykańskiego Knoxville na światowe finały Olimpiady Kreatywności Destination Imagination (DI), rozpoczynające się 24 maja br.

Przekazane przez Dachser środki pozwoliły na sfinansowanie zakupu biletów lotniczych do USA.

Krakowskie gimnazjalistki wywalczyły udział w globalnych finałach Olimpiady podczas zawodów International Invitational 2017 we Wrocławiu. W międzynarodowych zmaganiach odbywających się w Knoxville w stanie Tennessee weźmie udział około 1400 drużyn z całego świata. Uczestnicy będą rywalizować ze sobą w czterech grupach wiekowych i w sześciu kategoriach wyzwań. "Wikingówny" (tak nazywa się drużyna uczennic z Krakowa) wezmą udział w wyzwaniu naukowym. Zaprezentują podczas niego przygotowany wcześniej projekt, a także będą musiały wykonać zadanie specjalne, z którym zapoznają się dopiero podczas zawodów. Olimpiada rozpocznie się 24 maja br. i potrwa pięć dni.

- W Dachser od lat aktywnie angażujemy się we wspieranie uzdolnionej młodzieży - nie tylko przyszłych logistyków, ale także uczniów interesujących się innymi dziedzinami wiedzy. Innowacyjność, kreatywność i inteligentne działanie są na stałe wpisane w DNA Dachser. Wierzymy w młode polskie umysły i zależy nam na promocji Polaków w świecie, jako twórców nowatorskich, nieszablonowych pomysłów i rozwiązań. Dlatego zdecydowaliśmy się sfinansować wyjazd drużyny z Krakowa na światowe finały Olimpiady Kreatywności. Trzymamy kciuki za "Wikingówny" i życzymy im zwycięstwa w tych wyjątkowych zmaganiach - komentuje dr inż. Grzegorz Lichocik, prezes Dachser w Polsce.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PractumConsulting

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »