Motoryzacja » Transport

Dachser z nagrodą dla firmy rodzinnej

Dachser, globalny operator logistyczny, otrzymał od IMD Business School – uznanej szkoły biznesu z siedzibą w Lozannie w Szwajcarii, nagrodę IMD Global Business Family Award.

W imieniu firmy oraz rodziny jej założycieli nagrodę odebrali Bernhard Simon, CEO Dachser wraz z Birgit Kastner-Simon, dyrektor marketingu korporacyjnego, podczas trzydziestego szczytu Family Business Network International (FBN-I) w Udajpur w Indiach.

 

Przyznawana od 1996 r. nagroda ma na celu wyróżnienie międzynarodowych firm wielopokoleniowych, które są wzorem do naśladowania w zakresie łączenia interesów rodzinnych i biznesowych, zachowania tradycji, a także dążenia do innowacji w zgodzie ze społeczną odpowiedzialnością biznesu. Zwycięzca zostaje wybrany przez grono niezależnych ekspertów.

 

„Dachser jest wyjątkową firmą rodzinną, która opracowała kompleksowy system zarządzania wyraźnie równoważący interesy rodzinne oraz biznesowe” - mówi Jean-François Manzoni, prezes IMD. „Sukces Dachser opiera się na działaniach trzech pokoleń rodziny akcjonariuszy, którzy założyli jedną z najbardziej zrównoważonych firm rodzinnych na świecie” – dodaje Manzoni.

 

IMD uhonorował Dachser za solidne struktury zarządzania korporacyjnego i rodzinnego, które idą w parze z doskonałymi działaniami operacyjnymi i zachowaniem wysokich standardów jakości. Dachser  pozostał wierny swojej podstawowej działalności i dalej wyróżnia się wyznawaniem silnych wartości oraz dbaniem o zrównoważony wzrost, przy  prawdziwie globalnym zasięgu. Firma przykłada również dużą wagę do innowacyjności i zrównoważonego rozwoju w obszarze ekonomicznym, ekologicznym oraz społecznym.  

 

„Jakość zawsze tworzą ludzie. Dlatego stale dążymy do utrzymania harmonii między globalnym wzrostem a zachowaniem systemu wartości oraz tej „ludzkiej strony” wynikającej z bycia firmą rodzinną” - wyjaśnia Bernhard Simon, CEO Dachser. „Nagroda IMD Global Family Business Award to dla nas sygnał, że jesteśmy na dobrej drodze. Sukces Dachser opiera się na jasno określonej misji i silnych wartościach, które wyznajemy każdego dnia. Dzięki temu wszyscy na całym świecie rozumieją naszą długoterminową strategię, a to z kolei zapewnia firmie bezpieczny szlak dla przyszłych pokoleń. To jeszcze jeden powód, dla którego ta nagroda jest dla mnie bardzo znacząca” – dodaje Bernhard Simon.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PractumConsulting

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »