Motoryzacja » Transport

Dachser Złotym Sponsorem VIII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

Dachser, jeden z największych operatorów logistycznych na świecie, jako Złoty Sponsor planuje zaoferować płatne dwuletnie staże również laureatom VIII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej.

Zwycięzcy konkursu zostaną ogłoszeni podczas uroczystej gali finałowej, która odbędzie się 15 kwietnia w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu.

- To bardzo budujące, że co roku konkurs przyciąga tysiące młodych osób, pasjonujących się właśnie logistyką. Ogromnie cieszy nas fakt, że możemy wspierać rozwój uzdolnionej i ambitnej młodzieży, która za kilka lat wkroczy na swoją zawodową ścieżkę i zasili szeregi naszej branży. Chcemy pomóc im już teraz rozwinąć skrzydła i mamy nadzieję, że część z nich dołączy do naszego programu stażowego, a w przyszłości także do społeczności pracowników Dachser - mówi Grzegorz Lichocik, prezes zarządu Dachser w Polsce.

Dachser od lat inicjuje i angażuje się w różnorodne programy edukacyjne, mające na celu podniesienie jakości kształcenia przyszłych logistyków. Od 2014 roku realizuje wraz z Wyższą Szkołą Logistyki program pierwszych w Polsce logistycznych studiów dualnych. Trwająca sześć semestrów nauka podzielona jest na dwie części – teoretyczną w systemie akademickim oraz praktyczną, obejmującą pracę w firmie logistycznej. W 2013 roku dzięki współpracy Dachser z Uniwersytetem Łódzkim, uruchomiony został na tej uczelni kierunek InfoGeoLog: Informatyka – Geoinformacja – Logistyka. Studia licencjackie prowadzone są w całości w języku angielskim i mają na celu kształcenie specjalistów zgodne z oczekiwaniami przedsiębiorstw produkcyjnych, handlowych oraz operatorów logistycznych. Firma od kilku lat  realizuje także w Polsce autorski program stażowy, do którego rekrutowani są absolwenci szkół średnich, chcący związać swoją zawodową przyszłość z branżą logistyczną. Trwające dwa lata płatne staże obejmują pracę w różnych działach Dachser, pozwalając uczestnikom na dobre poznanie całej organizacji.

- Będąc od wielu lat częścią branży logistycznej wiem, jak ogromną rolę odgrywa w kształceniu młodzieży umożliwianie im zdobywania praktycznej wiedzy, i to od jak najwcześniejszego szczebla edukacji. Przed polskim szkolnictwem jeszcze długa droga, ale jestem niezwykle dumny z tego, co już przez ostatnie kilka lat udało się nam zmienić na lepsze i jak wiele udało się przez ten czas osiągnąćdodaje Grzegorz Lichocik.

Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna to ogólnokrajowy turniej tematyczny dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, organizowany od 2008 roku przez poznańską WSL. W tej edycji zmagań swoją wiedzę sprawdziło ponad siedem tysięcy uczestników, spośród których 58 osób z najlepszymi wynikami uzyskanymi w dwuetapowych eliminacjach wzięło udział w finale. Wszyscy uczniowie zakwalifikowani do ostatniego etapu zmagań są zwolnieni z pisemnej części egzaminu zawodowego. Zwycięzców olimpiady, którzy oprócz nagród otrzymają także indeksy Wyższej Szkoły Logistyki, poznamy 15 kwietnia.

 

Dachser jest jednym z wiodących operatorów logistycznych na świecie. Oferuje kompleksową logistykę transportu, magazynowania oraz usług dodatkowych w dwóch obszarach biznesowych: Dachser Air & Sea Logistics oraz Dachser Road Logistics (ten drugi obszar podzielony jest na dwa segmenty: Dachser European Logistics i Dachser Food Logistics). Ofertę firmy dopełniają kompleksowe rozwiązania w zakresie logistyki kontraktowej. Operator posiada własne struktury krajowe w 42 państwach i 437 lokalizacji na całym świecie, w których zatrudnia ponad 25 tys. pracowników i obsługuje rocznie około 74 mln przesyłek o łącznej wadze 35 mln ton. Bazą do zapewnienia najwyższej jakości usług logistycznych w skali globalnej jest płynnie działająca sieć transportowa oraz zintegrowane, innowacyjne rozwiązania IT. Dachser prowadzi działalność z uwzględnieniem idei społecznej odpowiedzialności biznesu.

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PractumConsulting

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »