Technologie » Internet

DasCoin publikuje kod źródłowy na GitHub

DasCoin publikuje kod źródłowy na GitHub
Zobacz więcej zdjęć »
Twórcy DasCoin, kryptowaluty opartej na technologii blockchain, będącej centralnym elementem systemu cyfrowych aktywów DasEcosystem, opublikowali kod źródłowy swojego łańcucha bloków na portalu GitHub.

Publikacja podkreśla znaczenie transparentności w procesie rozwoju kryptowaluty DasCoin, której hybrydowa konstrukcja łączy autonomię w zarządzaniu z innowacyjnym blockchainem.

Github to serwis internetowy z repozytoriami projektów programistycznych w modelu open source cieszący się popularnością zarówno wśród programistów blockchain, jak i wiodących na świecie kryptowalut. Platforma wykorzystywana jest przez klientów jako miejsce umożliwiające analizę kodu oraz jego weryfikację przed podjęciem ewentualnej decyzji o współpracy czy zakupie.

Blockchain DasCoin został napisany w C++ w oparciu o platformę Bitshare o nazwie Graphene. Wybór tego rozwiązania podyktowany był szybkością działania, wydajnością oraz skalowalnością. Platforma oferuje jeden z najdłuższych istniejących obecnie rejestrów i umożliwia implementację przyszłych rozwiązań technologicznych.

Opublikowanie kodu źródłowego sprawiło, że niemal wszystkie informacje na temat blockchaina DasCoin stały się publicznie dostępne. Jedyna część koncesjonowanego blockchaina DasCoin, której twórcy nie ujawniają, jest architektura węzła, co ułatwia zarządzanie platformą i zabezpiecza ją przed cyberatakami.

DasCoin zwiększa bezpieczeństwo także poprzez zapewnienie zgodności z politykami KYC (tzw. „Poznaj Swojego Klienta") i AML (dotyczącej przeciwdziałania praniu pieniędzy). Dzięki temu możliwa jest pełna weryfikacja tożsamości użytkowników systemu, co chroni przed nadużyciami i jest dowodem transparentności funkcjonowania firmy.

Wierzymy, że unikatowy, hybrydowy model DasCoin, łączący najlepsze cechy scentralizowanych i zdecentralizowanych modeli wykorzystywanych w przestrzeni kryptowalut, okaże się przełomem i zmieni oblicze naszej branży" - powiedział Michael Mathias, prezes firmy DasCoin.

Zdajemy sobie sprawę, że aby stać się walutą zaufania nowej gospodarki cyfrowej, musimy pokazać światu, w jaki sposób działamy. Publikacja kodu źródłowego to ważny krok w tym procesie. Nie tylko podkreślamy w ten sposób, jak ważna jest dla nas transparentność - pokazując jakość kodu i zalety naszej technologii, rywalizujemy z wiodącymi na świecie kryptowalutami" - dodał Michael Mathias.

Blockchain DasCoin został przygotowany na wyzwania jutra poprzez rozszerzenie platformy Graphene o nowe funkcjonalności. Jedną z nich jest dostęp do portfela cyfrowego WebWallet (gdzie przechowywane są jednostki DasCoin), co ułatwi przyszły rozwój usług i produktów. Kod źródłowy związany z DasCoin będzie w dalszym ciągu, w miarę rozwoju cyfrowego ekosystemu, udostępniany na GitHub.

Kod źródłowy DasCoin dostępny jest pod następującym adresem:
https://github.com/techsolutions-ltd/dascoin-blockchain

# # #

Ważne informacje na temat DasCoin:


Blockchain DasCoina potwierdza transakcje w zaledwie 6 sekund, czas ten nie wydłuży się mimo stałego rozwoju sieci.

Blockchain DasCoina realizuje ponad 100 000 transakcji na sekundę, co umożliwia efektywne wykorzystanie tej technologii w biznesie, bez ryzyka przestojów.

W połączeniu z bezpiecznym portfelem cyfrowym, spektrum usług i aplikacji, technologia DasCoin jest sercem DasEcosystem, najbardziej zintegrowanego ekosystemu blockchain na świecie.

DasPay to pierwszy mobilny portfel kryptowalutowy, który ma umożliwić płacenie DasCoinem w sieci 60 milionów punktów usługowo-handlowych, bezpośrednio z poziomu smartfona. Stworzona wspólnie z partnerem technologicznym Carta Worldwide, aplikacja DasPay ma umożliwić każdej firmie akceptującej Visa i Mastercard akceptowanie DasCoin, bez ingerencji w używaną w punkcie sprzedaży technologię. Debiut DasPay przygotowywany jest na 2018 rok.

Koncesjonowany blockchain DasCoina oznacza, że każdy z węzłów (nods) jest zweryfikowany i posiada licencję a portfel cyfrowy WebWallet wymaga od uczestników społeczności pełnego uwierzytelnienia zgodnie z procedurą KYC (Know Your Customer - „Poznaj Swojego Klienta") i użycia validatora, fizycznego urządzenia szyfrującego do autoryzacji dostępu i ochrony środków.

Zarówno konsumenci, jak i partnerzy mają obowiązek przejść procedurę uwierzytelnienia KYC, jeszcze zanim dołączą do społeczności, co zapewnia wyższy poziom zgodności (compliance) i spójność ze standardami AML (Anti-Money Laundering) i CFT (Countering Financing Terrorism).

Dzięki responsywnemu i przejrzystemu systemowi zarządzania DasCoin może dostosowywać się szybko do zmian regulacyjnych, w zakresie ładu korporacyjnego i compliance oraz nowych wymagań w otoczeniu konkurencyjnym.

DasCoin utrzymuje i rozwija swoją infrastrukturę zgodnie ze światowymi standardami, przewidując przyszłe trendy i ryzyka po to, aby zagwarantować najwyższy poziom bezpieczeństwa systemu.

Przyjazna środowisku naturalnemu technologia blockchain zużywa minimum zasobów energii bez uszczerbku na wydajności systemu.

Blockchain DasCoina został uruchomiony 31 marca 2017 roku w Zurichu. W procesie mintingu, gdzie całkowita podaż ograniczona jest do 8,5 miliardów jednostek, pozyskano już ponad 600 milionów DasCoinów.

O DasCoin:

DasCoin (DASC) to oparty na technologii blockchain nośnik wartości i centralny element DasEcosystem, innowacyjnego systemu cyfrowych aktywów. Opracowany z myślą o optymalizacji zalet i eliminacji wad walut będących obecnie w obiegu. DasCoin jest szybki, wydajny, stabilny, bezpieczny i skalowalny.

Twórcy DasCoina wdrażają udoskonaloną technologię cyfrowej waluty, której przewagą nad innymi rozwiązaniami jest wysoka sprawność i efektywność operacyjna, zwiększoną pojemność w zakresie liczby przetwarzanych transakcji, rozproszona dystrybucja, lepsze zarządzanie oraz pełną zgodność z regulacjami. Chroniony przez najbardziej zaawansowane na rynku protokoły bezpieczeństwa i koncesjonowany blockchain, DasCoin jest pionierem w branży blockchain, który chce stać się pierwszą powszechną cyfrową walutą świata.

DasCoin to w pełni uwierzytelniona (KYC) globalna społeczność użytkowników, koncesjonowana technologia blockchain, zintegrowany ekosystem, zdecentralizowany portfel cyfrowy, oparty na systemie motywacyjnym model marketingowy, najlepsza w swojej klasie technologia transakcyjna oraz cechujący się interoperacyjnością protokół blockchain.Więcej informacji na:
https://dascoin.com/pl/ (PL),
https://netleaders.com/pl/ (PL),
https://dascoin.prowly.com/ (PL),
https://dascoinexplorer.com (EN).
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Damian_HKstrategies

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »