Technologie » Fotografia

Debiut bezlusterkowego aparatu cyfrowego FUJIFILM X-T50

Debiut bezlusterkowego aparatu cyfrowego FUJIFILM X-T50
Zobacz więcej zdjęć »
Lekki i kompaktowy korpus wyposażony w 40,2-megapikselową matrycę i najnowszy procesor przetwarzania obrazu. Bezlusterkowy aparat cyfrowy FUJIFILM X-T50 z pokrętłem wyboru symulacji filmu, by jeszcze bardziej ułatwić zabawę „w kolory”.

Koncern FUJIFILM Corporation (siedziba: Minato-ku, Tokio, Japonia; prezes: Teiichi Goto) ma przyjemność ogłosić debiut bezlusterkowego aparatu cyfrowego FUJIFILM X-T50 (dalej „X-T50"), najnowszego przedstawiciela bezlusterkowców serii X, zapewniających najwyższą jakość obrazowania oraz niepowtarzalną technologię reprodukcji kolorystycznej w niewielkich i lekkich korpusach. Rynkowa premiera nowego aparatu zapowiadana jest na połowę czerwca 2024 r.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:


X-T50 posiada kompaktowy i lekki korpus o wadze ok. 438 g*1 i został wyposażony w 40,2-megapikselową matrycę światłoczułą z podświetleniem wstecznym "X-TransTM CMOS 5 HR", superszybki procesor przetwarzania obrazu "X-Processor 5"*2 oraz pracujący w pięciu osiach mechanizm stabilizacji obrazu w korpusie o skuteczności tłumienia drgań do 7,0 działek EV. Jest to niezwykle wszechstronny model, który zapewnia jednocześnie wysoką jakość obrazowania, znakomitą wydajność i zwiększoną mobilność. W tandemie z zapowiedzianym dzisiaj najnowszym zoomem standardowym "FUJINON XF16-50mmF2.8-4.8 R LM WR" jest idealnym wyborem do fotografowania we wszystkich sytuacjach.

Dodatkowo, po raz pierwszy w historii serii X, na górną płytę korpusu wyprowadzono pokrętło wyboru Symulacji filmu, które pozwoli użytkownikom z łatwością przełączać się między poszczególnymi symulacjami filmu analogowego. Jest to kluczowa i unikalna w kontekście firmy FUJIFILM funkcjonalność produkowanych przez nią cyfrowych aparatów fotograficznych, umożliwiająca wybór spośród szerokiej gamy tonacji kolorystycznych. X-T50 cechuje się też nowym wzornictwem bryły korpusu z zaokrągleniami krawędzi, co przekłada się zarówno na pewniejsze i bardziej komfortowe trzymanie aparatu, jak i jego kompaktowe rozmiary.

Model X-T50 to aparat cyfrowy, który łączy łatwość fotografowania z kompaktowym i lekkim korpusem, pokrętłem wyboru Symulacji filmu i wyjątkowymi możliwościami, które zapewniają nie tylko wyjątkową jakość generowanych obrazów, ale przynoszą jeszcze więcej radości z uprawiania fotografii.

1. Wraz z akumulatorem i kartą pamięci.

2. X-TransTM jest znakiem towarowym lub zarejestrowanym znakiem towarowym FUJIFILM Corporation.

3. W oparciu o standard określony przez stowarzyszenie CIPA; kierunki drgań: pochylenie/odchylenie, z zamocowanym obiektywem "FUJINON XF35mmF1.4 R"

Cechy produktu

(1) Najwyższa jakość obrazowania i wydajność dzięki wysokowydajnej matrycy światłoczułej i superszybkiemu procesorowi przetwarzania obrazu

  Piąta generacja modeli aparatów serii X wyposażona jest we wstecznie podświetlaną matrycę światłoczułą X-TransTM CMOS 5 HR o rozdzielczości 40,2 megapikseli. Najnowszy algorytm przetwarzania obrazu zapewnia wysoką rozdzielczość oraz wysoki stosunek sygnału do szumu.

  Ulepszona struktura ułożenia pikseli na matrycy pozwala na bardziej skuteczne wychwytywanie padającego na sensor światła, dzięki czemu czułość ISO125 mogła zostać teraz przyjęta jako czułość bazowa (poprzednio dostępna była w zakresie rozszerzonym)*4. Dodatkowo, migawka elektroniczna w X-T50 może pracować z maksymalną prędkością nawet 1/180000 sek. pozwalając na precyzyjną kontrolę czasu naświetlania. Fotografowanie z zamocowanym jasnym obiektywem i przy maksymalnie otwartej przysłonie jest teraz możliwe w wielu różnych scenariuszach oświetleniowych.

  Aparat dysponuje układem autofokusa dysponującym funkcją rozpoznawania obiektów opartą na sztucznej inteligencji, opracowaną z zastosowaniem technologii głębokiego uczenia maszynowego. X-T50 potrafi wykrywać w obrębie kadru zwierzęta, ptaki, samochody, motocykle, rowery, samoloty, pociągi, owady i drony*6. Ponadto aparat dysponuje bardziej zaawansowanym, w porównaniu z poprzednikami, algorytmem predykcyjnym autofokusa. Wszystko to umożliwia bardziej komfortowe fotografowanie różnego rodzaju obiektów, włączając w to szybko poruszające się pojazdy i zwierzęta.

  Użytkownik otrzymuje do dyspozycji łącznie 20 trybów Symulacji filmu, w tym "REALA ACE" - tryb łączący wierną reprodukcję kolorystyczną i wyraziste przejścia tonalne. Tworzy to możliwość wyboru różnorodnych sposobów ekspresji kolorystycznej, podobnie jak czyniło się to, wybierając błonę fotograficzną najbardziej odpowiadającą charakterystyce fotografowanego obiektu lub sceny.

  Wysoka liczba pikseli (ok. 40,2 milionów), którymi dysponuje matryca aparatu przekłada się na komfort korzystania z dostępnej funkcji telekonwertera cyfrowego*5, umożliwiającego powiększanie obrazów o współczynnik 1,4x i 2x.

4. Bezlusterkowy aparat cyfrowy X-T30 II.

5. W zależności od trybu fotografowania, może nie być możliwości wyłączenia lub wybrania telekonwertera cyfrowego.

(2) Ulepszone funkcje rozszerzające zakres możliwości fotograficznych

  Aparat wyposażony jest w pracujący w 5 osiach mechanizm stabilizacji obrazu w korpusie o maksymalnej skuteczności sięgającej 7,0 EV. Nie wpływając negatywnie na mobilność i poręczność cechującą poprzednie modele serii X, układ stabilizacji obrazu pozwala na wygodne fotografowanie z ręki nawet w słabych warunkach oświetleniowych (np. sceny nocne), co znacznie rozszerza zakres możliwości fotograficznych.

  Możliwość rejestracji wideo 6.2K/30P. Podczas filmowania dostępna jest funkcja autofokusa ze śledzeniem obiektu.

  Istnieje możliwość fotografowania i rejestracji wideo w trybie AUTO. Aparat potrafi rozpoznać charakter sceny i dobrać optymalne ustawienia fotografowania - wystarczy ustawić wybierak na górnej płycie korpusu na tryb AUTO. Aparat automatycznie wykryje obiekt i będzie go śledził, utrzymując na nim ostrość. Dzięki temu wykonywanie wysokiej jakości zdjęć i filmów jest dużo łatwiejsze.

6. W ustawieniach wykrywania obiektów należy wybrać opcję „BIRD", aby wykrywać owady oraz opcję „AIRPLANE", by wykrywać drony

(3) Piękne, wyrafinowane wzornictwo i najwyższa funkcjonalność

  Nowo opracowane wzornictwo korpusu z zaokrągleniami. Nowy kształt uchwytu świetnie leży w dłoni - zachowuje kompaktowe rozmiary, zapewniając pewny chwyt aparatu.

  Zupełnie nowe pokrętło wyboru Symulacji filmu umieszczone zostało na górnej płycie korpusu. Pozwala to użytkownikowi przełączać się między dostępnymi Symulacjami w zależności od rodzaju fotografowanego obiektu lub sceny i umożliwia bezproblemowe nadawanie zarówno zdjęciom, jak i filmom, zróżnicowanych odcieni kolorystycznych.

  Na górnej płycie znalazła się otwierana lampa błyskowa zintegrowana z wizjerem. Automatycznie analizuje warunki oświetleniowe oraz dostosowuje siłę błysku. Swoją moc ujawnia szczególnie przy fotografowaniu ciemnych scen i przy zdjęciach portretowych z oświetleniem umieszczonym za plecami modela.

  X-T50 posiada taki sam ruchomy, podnoszony wyświetlacz LCD o rozdzielczości 1,84 mln punktów, znany z poprzedniego modelu. Ponadto, kształt uchwytu i położenie przycisków na tylnej ścianie aparatu zostały dopracowane, by fotografowanie i filmowanie były jeszcze bardziej wygodne.

 
 


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

FUJIFILM Poland Sp. z o.o.
http://www.fujifilm.com/pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »