Kultura, sztuka » Kultura

Decoupage. Na czym polega sztuka zdobienia serwetkami.

Decoupage. Na czym polega sztuka zdobienia serwetkami.
Zobacz więcej zdjęć »
Decoupage ma zaskakująco długą tradycję. Jest to sztuka zdobnicza, pozwalająca odmienić zwykłe bibelociki. Ostatnio stało się to bardzo popularnym zainteresowaniem. Bardzo wiele ludzi decyduje się na naukę tworzenia niebanalnych dekoracji. Sprawdź, na czym to polega.

Decoupage – jak to działa?

Decoupage to  w zasadzie przymocowywanie klejem dekoracji wyciętych z papieru na różne opakowania, pozytywki i pozostałe płaskie przedmioty. Aby to zrobić wykorzystuje się zarówno dedykowany do tego papier ryżowego, i zwyczajne serwetki. Subtelne wzorki nakłada się cieniutkimi warsetwkami, a po naklejeniu całość zabezpiecza się lakierem, by nie powstały nieestetyczne pęcherzyki powietrza, a obrazek się utrzymał. Dzięki temu udaje się odnowić prawie każdą rzecz o gładkiej powierzchni.

Dobrze zrobiony dekupaż powinien być odporny przez wiele lat.
Za pomocą tej techniki najczęściej ozdabia się wykonane z drewna szkatułki, aczkolwiek nie tylko tego rodzaju powierzchnie wykorzystuje się. Tak naprawdę nie istnieje materiał, na który nie można nakleić serwetkowej dekoracji. Świetnie wypada jak łatwo się domyślić papier innego rodzaju, jednak także metal, szklane drobiazgi, ceramika czy tkanina. Do każdego rodzaju tworzywa technika jest nieco inna, należy wziąć to pod uwagę.

Decoupage – gdzie szukać inspirujących materiałów?

Dekupaż jest coraz bardziej powszechny. Wiele ludzi zaczęło się zajmować tego rodzaju techniką hobbystycznie i non stop chwalą się swoimi pracami na internetowych blogach. Niektórzy jednak osiągnęli w dziedzinie dekupażu zawodowstwo i pracują nad tym specjalistycznie, pokazując drobiazgi najlepszej jakości, hand made i wykonane z największą starannością.


Tego rodzaju produkty przedstawia blog http://decorinspire.pl, na którym pokazywane są przedmioty ozdobione metodą decuopage. Możesz znaleźć tu cały szereg dekoracji, pomiędzy którymi możesz znaleźć coś do upiększenia każdego domu, również wiele drobiazgów, które podbiją świąteczny nastrój. Na blogu możesz znaleźć inspiracje do tworzenia pudełek i koszyczków na różne święta, ale to nie koniec długiej listy. Właścicielka poprowadzi cię krok po kroku , jak zrobić subtelne spinki do włosów , a także niezwykłe dekoracje z roślin. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

rafabryl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »
Array ( [p_srv_id] => 3 [p_usr_id] => 115520 [p_type] => ARTICLE [p_accepted] => YES [p_status] => ENABLED [p_pkg_nr] => 1 [p_pkg_items] => 4 [p_ctg_ids] => )