Gospodarka » Maszyny

DEFRA stawia na nowoczesną ekologię

Ekologiczna łazienka to hasło, którego znaczenie jest znacznie głębsze niż idealistyczne wizje kąpieli na łonie natury.

Paradoksalnie współcześnie w osiągnięciu równowagi ze środowiskiem pomagają łazience nowoczesne produkty i technologie. Taka wizja „zielonej” łazienki jest bliska również marce Defra, która stawia na przyjazny dla środowiska proces produkcji oraz jakość i trwałość swoich mebli łazienkowych.


Oszczędność wody, a co za tym idzie energii niezbędnej chociażby do jej ogrzania to zdecydowanie podstawa, ale na „ekologiczność” łazienki składa się także wiele innych elementów. Fundamentalne znaczenie mają nie szkodzące środowisku technologie produkcji, a to w przypadku branży łazienkowej wymaga sporych nakładów od producentów i przemyślanej strategii działania. Meble Defra produkowane są przy użyciu technologii na najwyższym światowym poziomie: w zakładzie, gdzie powstają, pracuje jedno z dwóch najnowocześniejszych centrów lakierniczych w Europie.
W jego wypadku nowoczesność oznacza nie tylko wydajność i najwyższą jakość otrzymywanych powłok lakierniczych, ale także zminimalizowanie wpływu na środowisko. „System CEFLA TIF-40 skutecznie ogranicza emisję LZO (lotnych związków organicznych) poprzez eliminację gazów poprocesowych, pochodzących z linii produkcyjnych oraz ich neutralizację. Znacząco wpływa to nie tylko na oddziaływanie naszego zakładu na otaczające środowisko, ale także na warunki pracy zatrudnionych w nim osób. – mówi Grzegorz Leszczuk, dyrektor handlowy firmy Deftrans. „Zdajemy sobie sprawę z tego, że coraz większą grupę naszych potencjalnych klientów będzie interesowało to w jaki sposób produkowane są nasze meble. Do szczególnej troski o kwestie ekologii obliguje nas także bliskość Parku Krajobrazowego Dolina Baryczy i obszarów „Natura 2000”, szacunek i odpowiedzialność za nasz region, za jego mieszkańców i naszych pracowników. Integralnym elementem naszej codziennej pracy jest segregacja odpadów, racjonalne gospodarowanie wodą, energią elektryczną i cieplną oraz materiałami używanymi do produkcji. Korzystamy wyłącznie z półproduktów, palet i opakowań certyfikowanych FSC.”
Dobre nawyki
Ważnym aspektem w przypadku łazienek są dobre nawyki użytkowników. Codzienne korzystanie z funkcji eko
w spłuczkach, czy wybieranie natrysku zamiast kąpieli, pozwoli z pewnością zaoszczędzić mnóstwo wody. Istotna jest także świadomość i dokonywane wybory konsumenckie. Wyposażenie łazienek to zakup na długi czas. Jeśli zdecydujemy się na oszczędną baterię, czy wannę której kształt pozwala brać kąpiel w mniejszej ilości wody, nasze decyzje będą procentować przez kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat: zarówno w postaci korzyści dla środowiska, jak i naszych oszczędności w rachunkach za wodę. Warto zwrócić też uwagę na jakość kupowanych elementów wyposażenia: najbardziej ekologiczne mimo wszystko są te, które będą trwałe i atrakcyjne estetycznie, które będą nam służyć mimo upływu lat. Pod tym względem meble Defra również wyróżniają się na polskim rynku. W 100% lakierowane fronty i obrzeża mebli, wysokiej jakości materiały i akcesoria zapewniają, że klienci długo będą cieszyć się urządzoną nimi łazienką. „Wysoka jakość naszych mebli oraz ich ponadczasowe wzornictwo to fundamentalne elementy marki Defra. Chcemy żeby nasi klienci codziennie rano wchodząc do swojej łazienki czuli się lepiej, dlatego, że wybrali nasze produkty, że one cieszą ich oczy i są niezawodne w użytkowaniu i że to odczucie trwa dni, tygodnie, miesiące i lata.” – mówi Grzegorz Leszczuk.
 
DEFTRANS, Wszewilki, 56-300 Milicz, biuro@deftrans.com.pl, www.defra.pl
Dodatkowych informacji udziela:
Michał Mrożewski
Profundo PR
tel./fax + 48 22 692 16 08
biuroprasowe@deftrans.com.pl, m.mrozewski@profundo.pl
www.profundo.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Profundo

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »