Kultura, sztuka » Kultura

Dekoruj do Woli - bezpłatne warsztaty dekoratorskie w Wola Parku

Dekoruj do Woli - bezpłatne warsztaty dekoratorskie w Wola Parku
Zobacz więcej zdjęć »
Wielkanoc to czas niezwykły, do którego większość z nas intensywnie się przygotowuje. Robimy wiosenne porządki, szykujemy wielkanocne dania i dekorujemy wnętrza domów. Jakie ozdoby wybrać, by stworzyć wyjątkowy nastrój w naszych mieszkaniach?

W dniach 22-23 marca Wola Park odwiedzą projektanci, floryści i dekoratorzy, którzy podczas bezpłatnych warsztatów pokażą i nauczą wszystkich chętnych, jak wykonać piękne ozdoby z kwiatów oraz materiałów przeznaczonych do recyklingu. Nie zabraknie też zajęć dla dzieci, na które Wola Park zaprasza w sobotę i niedzielę (24-25 marca).

Wielkanoc to radosne święto, dlatego w tym czasie w naszych domach pojawiają się kolorowe ozdoby i kwiaty, które wprowadzają do wnętrz trochę wiosny. W okresie świątecznym świetnym pomysłem na dekoracje będą m.in. palmy wielkanocne, wianki inspirowane ludowymi ozdobami czy kompozycje florystyczne. Jak własnoręcznie wykonać takie małe arcydzieła sztuki dowiemy się podczas organizowanych w Wola Parku bezpłatnych warsztatów, które poprowadzą znani i lubiani artyści – Patka Smirnow, Marcin Gładki oraz Maria Półtorak. Nie zabraknie też oczywiście atrakcji dla najmłodszych. Na zajęcia dedykowane osobom dorosłym obowiązują zapisy, które prowadzone będą na stronie www.wolapark.pl 

Palmy wielkanocne w nowoczesnym wydaniu 
Kolorowe i wyjątkowe, bo plastikowe - takie będą palemki, które wykonają uczestnicy warsztatów Patki Smirnow. Projektantka, animatorka kultury i propagatorka twórczego recyclingu spróbuje zaszczepić w uczestnikach zamiłowanie do tworzenia dekoracji z odpadów. Na zajęciach użyte zostaną surowce wtórne i butelki PET. Palmy nawiązywać będą kształtem do tych tradycyjnych, ale widoczny w nich będzie współczesny eco-design. Oryginalności dodadzą im również mieszanka stylu ludowego i plastikowych materiałów. Warsztaty odbędą się w godzinach 11:00-13:00.

Wiosenne wianki
Kolejną propozycją są warsztaty robienia wianków, na które Wola Park zaprasza od godz. 13:00 do 15:00. Dekorator i florysta Marcin Gładki nauczy uczestników wyplatania wianków w nowoczesnym stylu, ale których widoczną inspiracją będą ludowe ozdoby na głowę. Do kompozycji użyte zostaną, kojarzące się z wiosną i Wielkanocą, m.in. bukszpan i kolorowe wstążki.

Bukietów czar
Piękną ozdobą wielkanocnego stołu będą żywe kwiaty. Jak ułożyć wiosenne kompozycje kwiatowe w godzinach 15:00-17:00 opowie i pokaże Maria Półtorak - florystka i dekoratorka z wieloletnim doświadczeniem. Po takich zajęciach każdy będzie w stanie sam w domu stworzyć wspaniałe bukiety z wiosennych kwiatów. Dzięki zdobytym na warsztatach umiejętnościom zamienimy nasz dom w pięknie kwitnący i kolorowy ogród, czym z pewnością miło zaskoczymy naszych gości na świątecznym obiedzie.

Atrakcje dla dzieci
W weekend (24-25 marca) w godzinach 10:00-20:00 odbędą się także warsztaty dedykowane dzieciom. Przy sklepie TK Maxx na najmłodszych będą czekać animatorzy, którzy pokażą maluchom, na czym polega sztuka decoupage i nauczą je, jak taką metodą ozdobić styropianowe jajka i zające. Wykonane przez dzieci dekoracje będą wspaniałą ozdobą wielkanocną albo upominkiem dla najbliższych. 

Wszystkie warsztaty odbędą się na poziomie 1 w okolicach sklepu TK Maxx. 

Uwaga! 
Na zajęcia dla dorosłych obowiązują zapisy, które prowadzone będą na stronie www.wolapark.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

beyondpr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »