Firma » Biura

Dekpol potroił wynik netto

Dekpol opublikował raport finansowy za pierwszy kwartał 2017 r., zgodnie z którym skonsolidowane przychody wyniosły 75 mln zł. Grupa wypracowała w tym okresie 4,4 mln zł zysku netto, czyli ponad trzykrotnie więcej niż w tym samym okresie poprzedniego roku.

Grupa Dekpol w pierwszym kwartale 2017 r. osiągnęła skonsolidowane przychody ze sprzedaży w wysokości 75 mln zł, czyli o 42% więcej w porównaniu to tego samego okresu przed rokiem. Od stycznia do marca br. Grupa wypracowała 4,4 mln zł zysku netto, co oznacza poprawę o ok. 332% względem analogicznego okresu poprzedniego roku. Wartość kapitałów własnych w ciągu pierwszych trzech miesięcy br.  wzrosła o ponad 3% do 143,4 mln zł na koniec marca br.

Grupa w minionym okresie koncentrowała się na działalności analogicznej jak w poprzednim roku, tj. zajmowała się: generalnym wykonawstwem, działalnością deweloperską, produkcją osprzętu (łyżek) do maszyn budowlanych oraz produkcją i montażem konstrukcji stalowych.

„Wyniki osiągnięte w pierwszych trzech miesiącach tego roku oceniamy pozytywnie. Potwierdzają one, że Grupa jest w trendzie wzrostowym i ma duży potencjał do dalszego rozwoju. Duże nadzieje wiążemy m.in. z rozwojem segmentu stalowego. Produkcja łyżek i osprzętu do maszyn budowlanych zaczyna bowiem wchodzić na właściwe tory i naszym zdaniem będzie jednym z głównych motorów dalszego wzrostu. Bardzo dobrze oceniamy również rozwój segmentu deweloperskiego, gdzie notujemy wysokie dynamiki sprzedaży mieszkań. Nasza oferta jest systematycznie poszerzana także poprzez realizację prestiżowych inwestycji. Z kolei w zakresie generalnego wykonawstwa będziemy nadal koncentrować się na pozyskaniu rentownych kontraktów. Uwzględniając poziom osiągniętych przychodów nie widzimy zagrożenia w realizacji prognozy zakładającej uzyskanie w całym 2017 r. obrotów na poziomie 500 mln zł” – podkreślił Mariusz Tuchlin, Prezes Zarządu Dekpol S.A.

W ramach segmentu generalnego wykonawstwa Grupa na koniec I kwartału 2017 r. realizowała kontrakty o łącznej umownej wartość ponad 275 mln zł netto. Do realizacji pozostawały projekty o łącznej wartości ponad 190 mln zł netto.

Szczególnie wysoką dynamikę rozwoju Dekpol osiągnął w zakresie działalności deweloperskiej. Na podstawie umów deweloperskich oraz przedwstępnych w ciągu pierwszych trzech miesięcy br. sprzedanych zostało 229 mieszkań, czyli o blisko 57% więcej niż rok wcześniej kiedy zakontraktowano 146 lokali. Dla porównania w całym 2016 r. sprzedaż mieszkań była na poziomie 537 lokali. W przychodach segmentu deweloperskiego w pierwszych trzech miesiącach br. rozpoznana została sprzedaż 48 lokali, w porównaniu do 176 lokali rozpoznanych w wynikach za cały 2016 r. Według stanu na koniec marca br. w ofercie sprzedażowej pozostawało 391 lokali. Z kolei sprzedaż segmentu stalowego opiera się na współpracy z klientami długofalowymi, którzy zapewniają ok. 85% przychodów segmentu. Pozostałe obroty generowane są przez klientów dla których realizowane są pojedyncze kontrakty. W związku ze znaczącym wzrostem zamówień podjęta została decyzja o dalszej rozbudowie zakładu produkcyjnego jak również powiększenie parku maszynowego. Dekpol podejmuje działania w celu zwiększenia portfolio klientów oraz zajęcia wiodącej pozycji w produkcji osprzętów na rynku europejskim.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

www.dekpol.pl
http://dekpol.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »