Dom » Nieruchomość

Dekpol świętuje zawieszenie wiechy na kompleksie Nowa Motława

Kompleks Nowa Motława osiągnął stan surowy. Na powstających budynkach zawieszono tradycyjną wiechę. Prace budowlane postępują zgodnie z harmonogramem, a zakończenie budowy planowane jest na styczeń 2017 roku.

Kompleks Nowa Motława osiągnął stan surowy otwarty . Zakończenie prac betonowych uczczono zawieszeniem tradycyjnej wiechy na dachu inwestycji. W uroczystości uczestniczył Prezydent Miasta Gdańsk Paweł Adamowicz oraz przedstawiciele giełdowej spółki Dekpol S.A., która jest inwestorem i generalnym  wykonawcą inwestycji. 

Bardzo cieszymy się, że uczestniczymy w procesie rewitalizacji Wyspy Spichrzów, która niegdyś zapomniana, budzi do życia swój dawny potencjał i ma szansę stać się jedną z najbardziej reprezentatywnych dzielnic Gdańska – powiedział Mariusz Tuchlin, Prezes Zarządu Dekpol S.A.

Inwestycja powstaje przy ul. Jaglanej na Wyspie Spichrzów, w prestiżowym sąsiedztwie największych atrakcji turystycznych miasta m.in. Filharmonii Bałtyckiej, ulicy Długiej z Fontanną Neptuna oraz Żurawia.

Dołożyliśmy wszelkich starań aby nasza inwestycja wnosiła wartość dodaną dla mieszkańców miasta poprzez nowoczesne i funkcjonalne zagospodarowanie przestrzeni tego wyjątkowego miejsca na mapie Gdańska.  – powiedział Dariusz Radtke, Dyrektor Aparthotelu Number One.

W kompleksie Nowa Motława powstanie 298 lokali mieszkalnych w ramach inwestycji Apartamenty Nowa Motława oraz 174 apartamenty hotelowe sprzedawane w systemie condo zlokalizowane w Aparthotelu Number One.

Kompleks osiągnął stan surowy otwarty. Ukończone zostały stropy na wszystkich kondygnacjach oraz położony został dach.  Prace budowlane postępują sprawnie i zgodnie z harmonogramem.

Cieszę się, że efekty prac są coraz bardziej widoczne i kompleks stopniowo nabiera wyjątkowego charakteru - dodał Dariusz Radtke.

Nowa Motława docelowo będzie się składać z pięciu połączonych ze sobą, 8 i 7-kodnygnacyjnych budynków. Kompleks pomieści również przestronną strefę wellness z basenem o powierzchni 80m2, saunami, jacuzzi i siłownią. Prowadzone są również rozmowy w sprawie rozbudowy nabrzeża i zbudowania mariny jachtowej przy inwestycji.

Architektura obiektu, projekt pracowni KD Kozikowski Design, inspirowana jest historyczną zabudową wyspy. Do znajdujących się w okolicy zabytkowych spichlerzy nawiązują m.in. charakterystyczne dwuspadowe dachy, pokryta jasnymi płytami cementowymi elewacja oraz drewniana stolarka okienna.

Termin oddania obiektu do użytkowania zaplanowano na styczeń 2017 roku Więcej informacji  na www.nowamotlawa.pl oraz www.no1.com.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

www.dekpol.pl
http://dekpol.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »