Dom » Nieruchomość

Dekpol wśród największych firm budowlanych w Polsce

Dekpol wśród największych firm budowlanych w Polsce
Zobacz więcej zdjęć »
Dekpol został sklasyfikowany na 24. miejscu największych firm budowlanych w naszym kraju. Firma jest jednocześnie jednym z wiodących podmiotów na rynku w zakresie realizacji prywatnych inwestycji.

Według rankingu opracowanego przez ekspertów budowlanych Spectis, 40 największych przedsiębiorstw działających w branży budowlanej osiągnęło łącznie 43,5 mld zł przychodów.  

Dekpol zadomowił się w gronie największych firm budowlanych w Polsce. W rankingu opracowanym przez firmę badawczą Spectis (opublikowanym przez portal wnp.pl) zajął bardzo wysokie 24. miejsce. Taka  pozycja w zestawieniu kluczowych przedsiębiorstw budowlanych w naszym kraju jest efektem wzrostu przychodów  w 2017 roku o 124% w ujęciu r./r. do poziomu 579 mln zł.

Dla porównania lider rankingu osiągnął w 2017 r. blisko 6,4 mld zł przychodów. Jednocześnie 40 przedsiębiorstw uwzględnionych w zestawieniu zrealizowało w tym okresie łącznie 43,5 mld zł obrotów. Stanowi to ponad połowę krajowej produkcji budowlano-montażowej wszystkich firm zatrudniających powyżej dziewięciu pracowników. Największe przychody generują projekty infrastrukturalne finansowane z budżetu państwa.

Obecnie specjalizujemy się w obsłudze prywatnych inwestycji, a znaczną część wszystkich projektów stanowią budowy obiektów logistycznych oraz przemysłowych, w których posiadamy kompetencje eksperckie. Przewaga tego typu zleceń w naszej działalności sprawia, że plasujemy się w czołówce największych podmiotów z tego segmentu w Polsce. W tym roku również nie zwalniamy tempa i planujemy budowę obiektów o łącznej powierzchni przekraczającej 400 tys. m2 - powiedział Adam Olżyński, Dyrektor ds. Inwestycji i Rozwoju w Dekpol S.A.

Głównym obszarem działalności Dekpol pozostaje województwo pomorskie, gdzie realizowanych jest blisko 60% projektów generalnego wykonawstwa. Spółka specjalizuje się w budowie obiektów logistycznych, przemysłowych, centrów handlowych oraz pozostałych obiektów kubaturowych.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

mskala@tauber.com.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »