Dom » Nieruchomość

Dekpol wybuduje La Playa Palace i La Playa Apartments w Sopocie

Spółka Dekpol, oferująca usługi w ramach generalnego wykonawstwa, podpisała umowę z Arkony Sopot na realizację projektu apartamentowo–hotelowego w Sopocie.

Spółka Dekpol, oferująca usługi w ramach generalnego wykonawstwa, podpisała umowę z Arkony Sopot na realizację projektu apartamentowo–hotelowego w Sopocie.  Umowa obejmuje przebudowę i rozbudowę przedwojennej willi La Playa Palace oraz wybudowanie od podstaw pensjonatu La Playa Apartments wraz z zagospodarowaniem terenu oraz zbudowaniem układu komunikacji kołowej i pieszej. Inwestycja zlokalizowana jest między ulicami Wosia Budzysza i Powstańców Warszawy w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Północnego i plaży.

 

– Cieszymy się, że kolejna firma wybrała Dekpol jako generalnego wykonawcę swojej inwestycji. Szczególnie cieszy nas, że  portfolio spółki uzupełni się o już o 7 obiekt hotelowy, w którego budowę jesteśmy zaangażowani w ostatnim czasie. Podpisana umowa to również kolejne potwierdzenie coraz mocniejszej pozycji generalnego wykonawstwa w strukturze udziałów spółki  – powiedział Mariusz Tuchlin, Prezes Zarządu Dekpol SA.

W części południowej od strony ul. Wosia Budzysza 4 przewidziano przebudowę istniejącego budynku mieszkalnego  i  jego rozbudowę w kierunku wschodnim o nowe skrzydło wraz z łącznikiem. Realizacja projektu wiąże się z remontem i rekonstrukcją elementów zabytkowego obiektu o charakterze pałacowo-parkowym. Przewidziano między innymi odtworzenie pierwotnego głównego wejścia do pałacyku, konserwację i rekonstrukcję  dekoracji malarskich i sztukatorskich przedsionka, przywrócenie pierwotnego wyglądu dachu z pokryciem z naturalnej dachówki z łupka. Łączna powierzchnia La Playa Palace wraz z garażem po przebudowie wyniesie blisko 2 000m2. Rozbudowana willa pomieści trzy apartamenty o łącznej powierzchni ponad 1300 m2.

Kontrakt podpisany przez  Dekpol SA obejmuje również całokształt prac związanych z zagospodarowaniem terenu, decydujących o niepowtarzalności tego miejsca,  w tym wykonanie małej architektury, konserwację i rekonstrukcję zabytkowego ogrodzenia, a także aranżację zieleni w nawiązaniu do pałacowego charakteru budynku.  

W części północnej od strony  ul. Powstańców Warszawy 69 A i B powstanie  pensjonat.  Obiekt w zamierzeniu twórców połączy cechy luksusowego apartamentowca z ekskluzywnym, butikowym hotelem, harmonijnie wpisując się w nadmorski klimat sopockiego kurortu.

Dekpol wybuduje budynek, który składać się będzie z czterech kondygnacji nadziemnych i jednej kondygnacji podziemnej z miejscami postojowymi dla samochodów. Pensjonat pomieści 27 apartamentów dla gości o łącznej powierzchni  ponad 1 000m2 oraz romantyczny ogród o powierzchni ponad 820m2, który również wykona Dekpol.

Więcej informacji na stronach:

http://www.laplaya-palace.com/

http://www.laplaya-aparts.com/ Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

www.dekpol.pl
http://dekpol.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »