Firma » Biznes

Dekpol zawiesił wiechę na budowie nowoczesnej ocynkowni

Dekpol zawiesił wiechę na budowie nowoczesnej ocynkowni
Zobacz więcej zdjęć »
Dekpol zakończył pierwszy etap budowy nowoczesnej ocynkowni przeznaczonej dla firmy Inter Metal. Inwestycja osiągnęła stan surowy i na szczycie budynku została zawieszona tradycyjna wiecha.

Uroczystość zawieszenia wiechy odbyła się na budowie nowoczesnej hali, przeznaczonej dla firmy Inter Metal wchodzącej w skład Grupy Saferoad. Inwestora reprezentował Grzegorz Bagiński, Prezes Saferoad Sp. z o.o., Prezes Iner Metalu Maciej Kaczalski oraz inni goście. W uroczystości wzięli także udział przedstawiciele Generalnego Wykonawcy czyli firmy Dekpol: Adam Olżyński, Dyrektor ds. Inwestycji Rozwoju oraz Rafał Glaza, Dyrektor Techniczny.

- Dzięki zaawansowanej technologii przygotowywany obiekt będzie najnowocześniejszą ocynkownią w naszym kraju, a nawet Europy - podkreślił Marek Mazurowski, Kierownik Budowy.

Prezes Kaczalski uroczyście przywitał gości i podziękował wszystkim zaangażowanym w projekt. Wśród gości znaleźli się przedstawiciele biura projektowego DCS oraz inżynier firmy Transprojekt, która nadzoruje projekt. W swojej wypowiedzi poinformował i zapewnił, że inwestycja jest w pełni bezpieczna dla środowiska i sąsiadów w otoczeniu. Firma Inter Metal przy wszystkich swoich projektach stawia na bezpieczeństwo. To bardzo ważne przedsięwzięcie, które pozwoli utrzymać Firmie Inter Metal również wysoką dynamikę rozwoju – powiedział Prezes Kaczalski.

- Pomimo pandemii Covid-19 realizacja projektu odbywa się zgodnie z planem. Wdrożyliśmy procedury bezpieczeństwa pracy na budowie, dzięki którym planujemy zakończyć realizację inwestycji zgodnie z założonym harmonogramem. Zawieszenie wiechy jest tradycyjnym kamieniem milowym każdej inwestycji. Przed nami druga część projektu do której przystępujemy z pełną determinacją – powiedział Adam Olżyński, Dyrektor ds. Inwestycji i Rozwoju w Dekpol S.A.

W ramach realizowanego projektu powstaje ocynkownia ogniowa z wewnętrznymi instalacjami oraz część socjalno-biurowa składająca się z trzech niezależnych budynków. Zlecenie obejmuje również wykonanie zewnętrznej infrastruktury technicznej oraz aranżacje terenów zielonych o powierzchni ponad  12 0000  m².

Obiekt będzie przeznaczony do nakładania powłoki cynku na stal, celem zabezpieczenia antykorozyjnego wyrobów stalowych. Hala produkcyjna zostanie wyposażona w najgłębsze wanny cynkownicze w kraju, które pozwolą na cynkowanie około 100 000 ton stali rocznie. Hala posiada również nowoczesny, innowacyjny system pracy suwnic. Zakończenie budowy oraz przekazanie obiektu inwestorowi ma nastąpić w III kwartale 2020 r.

Inter Metal Sp. z o.o. jest największym producentem barier energochłonnych w Polsce oraz jednym z największych producentów barier energochłonnych w Europie. To producent z 25-letnim doświadczeniem.

Dekpol jest ekspertem w budowie obiektów logistycznych, przemysłowych, centrów handlowych oraz pozostałych obiektów kubaturowych.

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

www.dekpol.pl
http://dekpol.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »