Technologie » Komputery

Delock zaprezentował Aktywny Kabel Optyczny HDMI

Delock zaprezentował Aktywny Kabel Optyczny HDMI
Zobacz więcej zdjęć »
Active Optical Cable (AOC) to technologia okablowania wykorzystująca światłowód do przedłużenia sygnału HDMI. Korzyścią takiego rozwiązania jest m.in. zminimalizowana utrata jakości obrazu i redukcja opóźnień sygnału.

Wadą klasycznych przewodów miedzianych HDMI wraz z zwiększeniem długości, jest grubość kabla oraz ryzyko degradacji sygnału. Jeśli chcemy przesyłać obraz i audio na spore odległości, nie bojąc się o jakość lub potencjalne zakłócenia, warto rozważyć inwestycję w przewód AOC HDMI. W tym konkretnym przypadku AOC oznacza Aktywny Kabel Optyczny.
Do produkcji przewodu marki Delock oznaczonego symbolem 85680 posłużył światłowód. Korzyści płynących z tego rozwiązania jest kilka. Cechuje się niższym niż tradycyjne przewody poziomem degradacji sygnału, odpornością na zakłócenia elektromagnetyczne, a także jest dużo węższy niż miedziany kabel. W tym konkretnym przypadku jego średnica nie przekracza 5 mm. Szybkość transmisji danych wynosi 18 Gb/s, a obsługiwany maksymalny standard rozdzielczości to 3840 x 2160 pikseli przy odświeżaniu 60Hz.
Delock w swojej ofercie posiada warianty o długości 30, 40, 70 i 100 m. Przewód AOC nadaje się idealnie do transmisji obrazu lub dźwięku o wysokiej jakości w domu i nie tylko. Warto jednak pamiętać, że jest to rozwiązanie jednokierunkowe, dlatego należy właściwie podłączyć przewód, kierując się opisami na wtyczkach: „Source” – źródło i „Display” – wyświetlacz.
Ceny kabli Delock AOC zaczynają się od 999 zł.

Specyfikacja:
Złącze:
1 x 19-pinowe męskie złącze HDMI-A >
1 x 19-pinowe męskie złącze HDMI-A
Specyfikacja High Speed HDMI
Kabel optyczny o niskim poziomie degradacji sygnału
Brak wpływu zakłóceń elektromagnetycznych
Średnica kabla: ok. 4,8 mm
Najmniejszy promień skrętu: 60 mm
Transfer sygnałów audio i wideo
Szybkość transmisji danych do 18 Gb/s
Rozdzielczość do 3840 x 2160 @ 60 Hz
Kolor: czarny
Długość ze złączami: ok. 100 m
Wymagania systemowe
Wolny interfejs HDMI
Zawartość opakowania
Kabel HDMI na szpuli


Źródło: Entrymedia, DelockRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Entrymedia

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »