Dom » Budownictwo

Deweloper edukuje najmłodszych

Deweloper edukuje najmłodszych
Zobacz więcej zdjęć »
Trzy przedszkola z Koszalina, Mścic i Mielna zaangażowały się w najnowszy projekt norweskiego dewelopera Firmus Group. Firma rozpoczęła nietypową współpracę z lokalnymi przedszkolami, w ramach której specjaliści dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z najmłodszymi mieszkańcami.

Celem inicjatywy jest przybliżenie dzieciom biorącym udział w projekcie m.in. tajników zawodu kierownika budowy, jednej z najpopularniejszych profesji w Polsce i na świecie.

„Dzieci z dwóch najstarszych grup poznały specyfikę pracy w różnych zawodach związanych z budownictwem. Przedszkolaki szczególnie zainteresowały się zawodem inżyniera budowy, wiele uwagi poświęciły także maszynom budowlanym zaprezentowanym w formie zabawek” - mówi mgr Elżbieta Nożykowska, Dyrektor Przedszkola Samorządowego „Promyki Bałtyku” w Mścicach.
Zajęcia prowadzone są w formie warsztatów przez doświadczonych pracowników firmy Firmus Group. Aby je wzbogacić i zaciekawić najmłodszych odbiorców, podczas prezentacji wykorzystywane są rekwizyty takie jak: kaski ochronne, kamizelki odblaskowe, makieta domu jednorodzinnego czy miniatury maszyn budowlanych. Podczas zajęć dzieci dowiadują się także czegoś więcej zarówno na temat najnowszych inwestycji pojawiających się w ich otoczeniu takich jak nowo powstające drogi w regionie, ale też doskonale im znanych obiektów typu Hala Widowiskowo-Sportowa czy popularne galerie handlowe. Scenariusz prezentacji został opracowany we współpracy z pracownikami przedszkoli. 
„Dzieciństwo to bardzo szczególny okres naszego życia, w którym każde wydarzenie jest przedmiotem kolejnej nauki. Kierownik budowy, projekt budowlany, budowa, bezpieczeństwo na budowie, maszyny budowlane to jedne z najważniejszym zagadnień jakie zostały omówione w ramach inicjatywy pn. „Kierownik budowy”, które odbyły się w przedszkolach w Mścicach i Koszalinie. Zagadnienia związane z budową wzbudziły wśród dzieci duże zainteresowanie, a także pełne zaangażowanie w prowadzonej prelekcji”- mówi Agnieszka Fedoruk, Project Manager w Firmus Group, która prowadziła zajęcia. 

Firmus Group inwestuje na Pomorzu Zachodnim od wielu lat i od początku swojej działalności angażuje się w akcje mające na celu wsparcie lokalnej społeczności. Na początku listopada firma nawiązała współpracę z Filharmonią Koszalińską, której celem jest szerzenie kultury i wsparcie finansowe tej instytucji. Deweloper wspiera także fundację „Zdążyć z Miłością”, która pomaga samotnym matkom z dziećmi.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Firmus Group
http://firmusgroup.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »