Dom » Nieruchomość

Deweloperzy stawiają na sport!

Deweloperzy stawiają na sport!
Zobacz więcej zdjęć »
Coraz więcej Poznaniaków przeprowadza się poza granice miasta. Magnesem, który ich przyciąga jest natura. Dobrze zorganizowane tereny rekreacyjne są impulsem do tworzenia prawdziwej wspólnoty sąsiedzkiej.

Coraz więcej Poznaniaków przeprowadza się poza granice miasta. Magnesem, który ich przyciąga jest natura. Dobrze zorganizowane tereny rekreacyjne są impulsem do tworzenia prawdziwej wspólnoty sąsiedzkiej. W podpoznańskiej Dąbrówce powstanie ponad kilometrowa leśna promenada. Projekt sfinansuje lokalny deweloper.

Projekt leśnej promenady jest odpowiedzią na rosnące potrzeby rekreacyjne mieszkańców przedmieść. W całej Polsce powstają kluby biegacza. Popularyzacja biegania sprawiła, że wiele gmin organizuje biegi przełajowe. Przykładowo co roku zimą w podpoznańskiej Dąbrówce odbywa się 6 kilometrowy bieg „Zimowa Rozgrzewka”. To wspólna inicjatywa Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji z Dopiewa oraz dewelopera spółki Linea. Już 9 grudnia odbędzie się trzecia edycja biegu. Każdy uczestnik, który ukończy wyzwanie otrzyma drobny upominek.

Korzyści mieszkania w zielonym otoczeniu są ogromne. Takie naturalne tereny zapewniają czystsze powietrze, poprawiają mikroklimat, ochładzają latem otoczenie, a nawet jak pokazują badania mają wpływ na zmniejszenie agresji. Lokalnie największa integracja mieszkańców zachodzi poprzez aktywność sportową.

- Kontakt z naturą to dla wielu mieszkańców priorytet.- mówi Adam Wędrychowicz, ze spółki Linea, budującej osiedle „Dąbrówka – Leśna Polana”. Wielu klientów zdecydowało się na zakup nieruchomości w naszych lokalizacjach właśnie z powodu przylegającego lasu, który zapewnia nie tylko lepszą jakość powietrza na osiedlu lecz także jest olbrzymim terenem rekreacyjnym.– dodaje Wędrychowicz.

Deweloper postanowił zainwestować w tereny rekreacyjne i stworzyć prawdziwą leśną promenadę.

- Będziemy realizować unikatowy projekt ponad kilometrowej promenady.- mówi Adam Wędrychowicz, ze spółki Linea, budującej osiedle „Dąbrówka – Leśna Polana”. Będzie to oświetlony bulwar w którym koncentrować się ma sportowe i rekreacyjne życie mieszkańców gminy. Chcemy stworzyć miejsce, które będzie wyjątkowe i oryginalne samo w sobie. Bramę do lasu, która będzie dostępna dla wszystkich, nie tylko dla naszych klientów. – dodaje Wędrychowicz.

Podobne projekty realizowane są w większości europejskich aglomeracji miejskich. Wykorzystywane są tam lokalne uwarunkowania i naturalny potencjał regionów – lasy, rzeki, jeziora, parki - dla stworzenia przyjaznych dla zamieszkania funkcji rekreacyjnych.

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

FortePR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »