Dom » Wnętrza

Deweloperzy zyskają dzięki technologii

Deweloperzy zyskają dzięki technologii
Zobacz więcej zdjęć »
Ofertę mieszkaniową warto wzbogacić technologią. To łatwy sposób na podniesienie standardu, urozmaicenie propozycji i zwiększenie wartości nieruchomości. To też recepta na zyskanie w oczach klientów, o których w niedługim czasie może być trudniej.

Start programu “Mieszkanie +”, wyższy wkład własny do kredytu mieszkaniowego, wyczerpanie środków z programu “Mieszkanie dla Młodych”. To tylko niektóre czynniki wymuszające zmiany w ofertach deweloperów, a które mogą zniechęcić część potencjalnych nabywców do zakupu własnego lokum.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 

- Z jednej strony pojawi się większa trudność w dostępie do kredytu. Z drugiej, jeżeli program “Mieszkanie +” zadziała, będzie łatwiej o tani wynajem i późniejsze wykupienie mieszkania bez potrzeby kredytowania – mówi Mikołaj Pertek, ekspert ds. rynku deweloperskiego w Fibaro, jednego z czołowych producentów systemu inteligentnego domu.Deweloperzy, by dostosować się do nowych warunków, muszą wzbogacać oferty nowoczesnymi metodami, by te wciąż były atrakcyjne dla osób wybierających między wynajmem a własnym mieszkaniem.

 

Co robią deweloperzy?

Deweloperzy wybierają nietypowe koncepty osiedli, atrakcyjne lokalizacje (np. kameralne osiedla nad rzekami lub przy terenach zielonych), preferencyjne warunki finansowania zakupu mieszkania oraz unikalne opcje wykończenia. Coraz więcej inwestorów decyduje się też na włączenie do standardu mieszkań systemu inteligentnego domu. Wynika to z zapotrzebowania klientów – ich rosnącej świadomości takich technologii.

 

- Automatyzacja i informatyzacja wyposażenia wnętrz to więcej niż trend. To już standard. Widzimy, że zainteresowanie inteligentnymi mieszkaniami rośnie bardzo dynamicznie, a deweloperzy oferujący takie urządzenia w standardzie odczuwają realne korzyści sprzedażowe – mówi Mikołaj Pertek. – Zaletą jest to, że deweloper może zaoferować startowy zestaw takich bezprzewodowych urządzeń, a mieszkaniec rozbudowuje go wedle własnego uznania.

 

Czy Polacy znają technologię?

Dla nabywców mieszkania inteligentne to przede wszystkim oznaka wyższego standardu, komfortu, bezpieczeństwa i realnych oszczędności.

Dostrzegamy to w kontaktach z klientami, z których większość ma przynajmniej podstawowe pojęcie o domu inteligentnym – mówi Bartosz Wrzesiński z Tefra House, firmy deweloperskiej realizującej rodzinne osiedla na terenie Wielkopolski. – Faktem jest, że klient, któremu zależy na rozwiązaniach pozwalających zaoszczędzić czas, pieniądze i ułatwić sobie życie nie tylko faworyzuje oferty, które takie atuty posiadają, ale też chce zapłacić za nie więcej – dodaje.

 

Czym jest inteligentny dom?

Systemy smart home to zespoły komunikujących się ze sobą urządzeń, które podłączone do wspólnej sieci zarządzają funkcjami domu i mieszkania. Dzięki aplikacji mobilnej komunikacja z wieloma urządzeniami jest możliwa z poziomu smartfona lub tabletu z dowolnego miejsca na świecie. Dla mieszkańca oznacza to możliwość łatwej zmiany funkcji systemu, dostosowania go do własnych potrzeb, sterowania oświetleniem, roletami, ogrzewaniem czy urządzeniami elektrycznymi, a także zdalnego monitorowania tego, co dzieje się w domu – zarówno pod kątem bezpieczeństwa, jak i zużycia energii (oszczędność nawet do 30%). Jedne z najbardziej zaawansowanych systemów smart home powstają w Polsce w Poznaniu pod marką Fibaro. Badania pokazują, że już 2/3 nabywców świadomych systemów smart home chciałoby je posiadać w swoim domu lub mieszkaniu.

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PREXPERT

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »