Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Dieta białkowa

Dieta białkowa
Zobacz więcej zdjęć »
Zasadniczo dieta białkowa jest stosowana po to, aby zrzucić co nieco albo i znacznie więcej ze swojej wagi. Stosowanie diety białkowej powoduje, że nasz organizm zaczyna wykorzystywać tkankę tłuszczową jako źródło energii.

W diecie takiej nie ma zawartych węglowodanów, a więc podstawowego źródła energii dla organizmu. Tym samym w diecie białkowej chodzi głównie o to, aby ludzka przemiana materii została przekierowana na zupełnie inne tory, aby głównym źródłem energii dla organizmu stała się tkanka tłuszczowa.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Gotowa dieta

Gotowych diet białkowych mamy obecnych na rynku bardzo wiele. Każda z nich rządzi się swoimi osobnymi prawami, a więc tym samym nie można powiedzieć, że każda dieta białkowa posiada takie same zasady, wedle których należy się kierować. Oczywiście jak każda dieta, tak i w tym przypadku możemy mówić, iż ma ona swoje dwa końce, ma swoje zalety oraz wady. Główną zaletą diet białkowych jest to, że spadek masy ciała następuje bardzo szybko, co może nas mobilizować do dalszych wysiłków, co pozwala nam nie przerywać naszych starań o uzyskanie bardziej atrakcyjnej sylwetki naszego ciała. Jednakże z drugiej strony należy również powiedzieć, że dieta białkowa, że jej stosowanie niesie za sobą bardzo wiele niebezpieczeństw. Spożywanie samego białka może być związane z nadmierną jego podażą, a tym samym z rozwojem różnych chorób, w tym z nadmiernym obciążeniem naszych nerek.

Dla kogo dieta białkowa?

Dlatego też diety białkowe nie są przeznaczone dla każdego, ale tylko dla tych, którzy mają pewne predyspozycje, odznaczają się określonymi warunkami i możliwościami. Diety białkowe powinny być stosowane tylko i wyłącznie pod opieką lekarza i przy jego pełnej zgodzie. Stosowanie diet białkowych na własną rękę jest związane z bardzo dużym ryzykiem pogorszenia stanu naszego zdrowia. Oczywiście diety białkowej nie mogą bezwzględnie stosować kobiety w ciąży, karmiące piersią, nie mogą jej stosować osoby dojrzewające, a więc dzieci i młodzież nastoletnia, nie mogą jej stosować osoby starsze jak i te, które borykają się z różnego rodzaju schorzeniami.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

KFD Nutrition
http://nutrition.kfd.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »