Firma » Biznes

Digital Finance Award w Warszawie dla Atlas i Grupy Pracuj

Digital Finance Award w Warszawie dla Atlas i Grupy Pracuj
Zobacz więcej zdjęć »
Nagrody Digital Finance Award, honorujące firmy implementujące technologiczne rozwiązania w proces zarządczy, otrzymały Atlas Sp. z o.o. oraz Grupa Pracuj Sp. z o.o. Wyróżnienia wręczono 2 października 2018 roku, podczas gali Kongresu Dyrektorów Finansowych w warszawskim hotelu InterContinental.

Nagrody Digital Finance Award, honorujące firmy implementujące technologiczne rozwiązania w proces zarządczy, otrzymały Atlas Sp. z o.o. oraz Grupa Pracuj Sp. z o.o. Wyróżnienia wręczono 2 października 2018 roku, podczas gali Kongresu Dyrektorów Finansowych w warszawskim hotelu InterContinental, gdzie finansiści dyskutowali nad wyzwaniami w zakresie zarządzania finansami firm.
Firma Atlas Sp. z o.o. z Łodzi to obecnie największy producent wyrobów chemii budowlanej w Polsce, będący niekwestionowanym liderem na polskim rynku. Oferta firmy obejmuje kompleksowy asortyment wyrobów budowlanych pozwalający na budowę lub remont budynków mieszkalnych, użyteczności publicznej i obiektów przemysłowych. W opinii Jury przyznającej wyróżnienie, to wysoki stopień automatyzacji procesów, analizy, prognozowania i raportowania wsparty zaawansowanymi rozwiązaniami informatycznymi przyczynia się do rozwój firmy ATLAS. Z kolei Grupa Pracuj Sp. z o.o. z Warszawy jest firmą technologiczną skoncentrowaną na dostarczaniu rozwiązań technologicznych wspierających użytkowników w poszukiwaniu pracy, firmy w rekrutacji oraz komunikacji wewnętrznej i rozwoju pracowników. Zaimplementowane w spółce zautomatyzowane procesy Order to Cash oraz Purchase to Pay wraz system Workflow wspierają rozwój firmy i przyczyniają się do upowszechniania procesowego modelu w biznesie.
WYRÓŻNIENIE Digital Finance Award
Wyróżnienie Digital Finance Award jest inicjatywą ACCA, Centrum Idei Gospodarczo Ekonomicznych oraz grupy Euler Hermes we współpracy z Klubem Dyrektorów Finansowych „Dialog". Ideą wyróżnienia Digital Finance Award jest promocja kultury innowacyjności i wdrażania nowoczesnych rozwiązań w zarządzaniu finansami. Wyróżnieniem docenione są firmy, które wdrażając podejście procesowe oraz odpowiednie narzędzia cyfrowe podnoszą efektywność obsługi finansowo-księgowej biznesu. Dzięki optymalizacji i automatyzacji procesów przedsiębiorstwa mogą zwiększać rentowność produktów i wartość firmy. Firmy, które zostaną uhonorowane tytułem Digital Finance Award tworzą elitarne grono, wyznaczające nowoczesnym i ambitnym firmom standardy organizacji i cyfryzacji procesów finansowo-księgowych w Polsce. Laureaci wyróżnienia są wybierania na podstawie zgłoszeń przez niezależne Jury pod przewodnictwem Bartosza Radziszewskiego, współzarządzającego Klubem Dyrektorów Finansowych "Dialog".
Tegoroczne wyróżnienia Digital Finance Award przyznano już czterokrotnie, w trakcie kongresów Dyrektorów Finansowych w Gdańsku, Lublinie, Krakowie oraz Poznaniu. W stolicy województwa pomorskiego wyróżnienia otrzymali: producent mebli tapicerowanych Ariadna S.A. oraz producent systemów elektrycznych i oświetlenia dla domów, budynków komercyjnych i przemysłu Ensto Pol Sp. z o.o. W Lublinie na wyróżnienie Jury zasłużyły Małopolskie Centrum Biotechniki Sp. z o.o. z siedzibą w Krasnem specjalizujące się w hodowli i rozrodzie zwierząt gospodarskich oraz firma ZWSE Rzeszów Sp. z o.o. świadcząca specjalistyczne usługi w zakresie budownictwa elektroenergetycznego. W Krakowie wyróżnienia wręczono dystrybutorowi części samochodowych Elit Polska Sp. z o.o. oraz Hilton Foods Sp. z o.o. - europejskiemu liderowi w branży konfekcjonowania, porcjowania i pakowania świeżego mięsa. Z kolei w Poznaniu doceniono firmę ELSEN S.A. z Częstochowy będącą spółką energetyczną, specjalizującą się w produkcji i dystrybucji energii cieplnej, elektrycznej i gazu oraz Open Nexus Sp. z o.o. z Poznania - internetowy operator rynku zakupowego.
KONGRES i KONKURS Dyrektor Finansowy Roku
Kongres Dyrektor Finansowy Roku to największy i najdłużej organizowany w Polsce projekt dedykowany społeczności osób zarządzających finansami firm. Inicjatorami wydarzenia są: ACCA (the Association of Chartered Certified Accountants), Centrum Idei Gospodarczo Ekonomicznych - niezależny, ekspercko-dziennikarski think tank oraz grupa Euler Hermes - wiodący ubezpieczyciel należności handlowych, jeden z liderów w zakresie gwarancji ubezpieczeniowych i windykacji należności. Ideą, przyświecającą organizacji kongresów, jest wymiana doświadczeń i omówienie wyzwań czekających na finansistów w zawiłym świecie biznesu. W trakcie każdego ze spotkań teoretycy i praktycy dyskutują nad obecnymi zagadnieniami z zakresu finansów, prawa, podatków czy technologii, które nurtują wielu dzisiejszych dyrektorów finansowych.
Nierozłącznym elementem cyklu kongresów dyrektorów finansowych jest konkurs o tytuł Dyrektora Finansowego Roku - coroczna nagroda honorująca dyrektorów finansowych za umiejętność podjęcia trudnych decyzji biznesowych, kreślenie własnej wizji oraz wsparcie liderów przedsiębiorstw. Tegorocznymi laureatami zostali: w kategorii Dużych Przedsiębiorstw - Katarzyna Ostap-Tomann, Członkini Zarządu ds. finansowych w Cyfrowym Polsacie, a w kategorii Małych i Średnich Firm - Beata Tomaszewska, Dyrektor Finansowa w firmie Parker Poland.
ORGANIZATORZY I PARTNERZY PROJEKTU Dyrektor Finansowy Roku
Organizatorami są: Association of Chartered Certified Accountants (ACCA), Euler Hermes oraz Centrum Idei Gospodarczo Ekonomicznych.
Partnerem strategicznym projektu jest: mBank.
Tegoroczna edycja odbywa się dzięki wsparciu: Canon, Grant Thornton oraz Union Investment TFI.
Partnerami medialnymi są: Dziennik Gazeta Prawna, inwestorzy.tv, MyCompany, money.pl oraz Wirtualna Polska.
Konkurs oraz cykl Kongresów wspierają także: Klub Dyrektorów Finansowych „Dialog", Fundacja Małych i Średnich Przedsiębiorstw, Krajowa Izba Gospodarcza, Krakowski Klub Biznesowy, Nadzorkorporacyjny.pl, Podkarpacki Klub Biznesu, Polska Izba Biegłych Rewidentów, Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej, Stowarzyszenie Polskich Skarbników Korporacyjnych (PCTA), Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza, Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, Stowarzyszenie Interim Managers oraz Wielkopolska Izba Przemysłowo-Handlowa.
Projekt patronatem medialnym został objęty przez: biznes2biznes.com, Controling i Zarządzanie, Gazetę Małych i Średnich Przedsiębiorstw, Polish Market oraz Polska Agencja Prasowa.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

artur@multian.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »