Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Dinozaury - polska marka eksportowa

Dinozaury - polska marka eksportowa
Zobacz więcej zdjęć »
Już 1 września wraz z pierwszym dzwonkiem dla polskich uczniów w USA rozpocznie swoją działalność siostra JuraParku w Krasiejowie – Moab Gigants. Nie tylko z tej okazji Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie przygotował wiele edukacyjnych atrakcji

Krasiejów na dobre wpisał się w historię światowej paleontologii dzięki odnalezieniu silezaura, swoistego dziadka dinozaurów, którego można podziwiać na terenie JuraParku w Krasiejowie. Dzisiaj ponad 200 okazów mieszkańców naszej planety z okresu jury i kredy z Krasiejowa będzie mieć kolejnych braci i siostry. Będą mieszkać na drugiej półkuli, w Utah. Moab w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej jest uważany za kolebkę badań nad dinozaurami. To właśnie tam 150 milionów lat temu wędrowały allozaury i brontozaury. Dzisiaj ich ślady odciśnięte w skałach można znaleźć właśnie tam. Modele dinozaurów w USA powstawały w Polsce, skąd w częściach transportowane były do Utah i składane na miejscu. Cała ekspozycja Moab Giants składa się z sześciu części. Są to kolejno: dinozaury z wczesnego triasu z Moab, wczesnojurajskie dinozaury z Utah, dinozaury z Moab ze średniej jury, późnojurajskie dinozaury z Jutah oraz prezentacje dinozaurów z okresu wczesnej i późnej kredy. Wśród eksponatów odtworzonych według najnowszych badań specjalistów z różnych dziedzin zobaczymy m.in. isanosaura o długości niemal 6 metrów, 27-metrowego diplodoca czy podziwianego także na Opolszczyźnie niemal 60-metrowego amficeliasa. Otwarcie parku odbędzie się 1 września, jednak oficjalne ceremonie odbędą się dopiero wiosną 2016 roku, gdy wszystkie atrakcje będą oddane do użytku.

Bardzo cieszymy się, że do rodziny JuraParków dołącza Moab Gigants w USA – mówi Karolina Wrona z Parku Nauki i Rozrywki w Krasiejowie. – Z myślą o naszych gościach w ostatni weekend sierpnia przygotowaliśmy specjalną edycję warsztatów paleontologicznych. Planujemy także realizację nowych edycji warsztatowych w sezonie jesiennym. Stowarzyszenie Delta, właściciel kompleksu w Krasiejowie odznaczonego Złotym Certyfikatem Polskiej Organizacji Turystycznej, planuje także dalszy rozwój kompleksu w Krasiejowie. W planach jest m.in. stworzenie roller coastera, czy dalsze rozwinięcie opowieści o dziejach ludzkości – tym razem związane z podróżami poza naszą planetę. - Szczegółowych planów nie chcemy jeszcze zdradzać, bo jesteśmy na etapie rozmów z potencjalnymi partnerami – dodaje Karolina Wrona. – Powraca do nas także sezon wycieczek szkolnych, który rozpoczynamy z nową ofertą adresowaną do przedszkolaków i uczniów w każdym wieku.

Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie już przygotowuje się na sezon jesienny. Z końcem wakacji kończy swoją działalność kąpielisko, na którym pracowali ratownicy WOPR. Najmłodszych gości z pewnością ucieszą wizyty w parku rozrywki i na ogromnym placu zabaw, którego częścią jest jeden z największych w kraju małpich gajów. W odkrywaniu ponad 200 okazów dinozaurów turystom w różnym wieku pomaga specjalna aplikacja mobilna, w którą wbudowano system zdalnego oprowadzania po ścieżce paleontologicznej. Kompleks w Krasiejowie tworzą także prehistoryczne oceanarium, tunel czasu – czyli jedno z najdłuższych na świecie kin 3D, gdzie poznamy opowieść o narodzinach naszej planety, pawilon paleontologiczny oraz Park Nauki i Ewolucji Człowieka. To interaktywne muzeum w najnowocześniejszy sposób w Europie opowiada nie tylko początki dziejów ludzkości, ale też w multimedialny sposób prowadzi narrację aż do współczesności.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

a.piwek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Dziś:
Marek Wzorek | Empik Bonarka
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »